Mam problem z wejsciem na Windowsa ! Prosze Pomozcie!

Prosze was pomozcie :slight_smile: Gdy włączam komputer przy ładowaniu się Windowsa Xp ujawnia mi sie niebieski ekran. Jedynie uruchamia mi sie tryb awaryjny jezeli przerwe ladowanie pliku SPTD.sys .Myslalem ze to wina jakis sterownikow, wiec probowalem wylacz wszystko co zbedne z sterownikow i chcialem dotrzec jaki jest zepsuty i go zainstalowac jeszcze raz , aczkolwiek po wylaczeniu sterownikow nadal nie chce sie zaladowac windows, i niewiem co zrobic oprocz tego ze wsadze wszystkie pliki na pendrive i zainstaluje nowy system, ale chcialbym pozbyc sie tej roboty i zrobic to jakos inaczej. Jak wiecie to prosze was o pomoc . Z gory dziekuje :slight_smile:

Podaj treść niebieskiego ekranu. Informacje od STOP i kod błędu

Pojawia sie problem i system windows zostal zamkniety, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

Jezeli po raz pierwszy widzisz ekran bledu stop.

ponowsnie uruchom komputer.Jezeli ten ekran pojawi sie ponownie, wykonaj nastepujace kroki:

Upewnij sie ze na dysku jest wystarczajaco duzo miejsca. Jezeli sterownik jest zidentyfikowanyw komunikacie Stop, wylacz go lub skontaktuj sie z producentem w sprawie aktualizacji sterownika. Sproboj zmienic karty wideo.

Skontaktuj sie z dostawca sprzetu w sprawie aktualizacji systemu BIOS. Wylacz opcje pamieci systemu BIOS, Takie jak buforowanie i przesylanie. Jesli do usuniecia lub wylaczenia skladnikow musisz uzyc trybu awaryjnego, ponownie uruchom komputer, nacisnij F8 aby wyswietlic zaawansowane opcje startowe, a nastepnie wybierz opcje Tryb awaryjny.

Informacje techniczne:

*** STOP: 0x0000007E (0xc0000005, 0x8069B1c7, 0xBACC3534, 0xBacc3230)

http://support.microsoft.com/kb/330182

Dzieki wielkie :slight_smile: a wiesz moze jak wylaczyc debugger jadra ?

Typuję właściwości mojego komputera/zaawansowane/uruchamianie i odzyskiwanie/ustawienia/zapisywanie informacji o debugowaniu na “brak”

@Jendkeras

Napisz co zrobiłeś, że zadziałało : ). Mam ten sam problem teraz pisze z linuxa.

Witam

mogę częściowo pomóc bo miałem ten sam próblem i częściowo go rozwiązałem. Problemem jest SPTD (SCSI Pass Through Direct ) czyli program umożliwiający tworzenie np. wirtualnych dysków, który instaluje się automatyucznie z takimi programami jak Daemon Tools czy Alcohol 120%. Wiem co zrobić żeby windows znowu zaczał działać ale potem nie wiem co robić żeby SPTD znowu zaczął działać poprawnie :wink:

  1. wejdźcie w trybie awaryjnym do edytora rejestru (Uruchom - regedit)

  2. odnajdźcie ścieżkę HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\sptd

  3. zmodyfikujcie wpis “start” na wartość 4 (powinno być ustawione na wartości 0 albo 1 gdy tam wejdziecie - nie pamiętam już dobrze)

  4. po restarcie wszystko powinno działać…

…wszystko poza SPTD - czyli znikają wirtualne dyski i nici z używania obrazów. Więc teraz dalsza część postu jest pytanie do kogoś kto ma pojęcie na ten temat :wink:

Jak to się zaczęło: użyłem pewnego programu, którego tożsamość muszę zachować w tajemnicy :wink: spowodowało to niebieski ekran i to na co uskarżają się moi przedmówcy. Po usunięciu całkiem pliku sptd.sys z folderu Windows\system32\drivers a następnie wpisów z rejestru (jeśli to robicie to najpierw musicie w rejestrze w podkluczu sptd ->cfg zmienić nadac sobie uprawnienia, inaczej się nie usunie,) wszystko gra - ale po zainstalowaniu sptd na noow problkem wraca - nie mam pojęcia czemu - ktoś ma pomysł???

Dodane 10.10.2009 (So) 13:07

aha i jeszcze jedno. Nie mogę odinstalować Daemon tools. Uninstaller nie działa. Program zresztą też (chociaż to raczej przez wywalenie SPTD). Pliki programu są na miejscu i wpisy w rejestrze też. Nie ma go za to na liście “dodaj/usuń programy”.