Mam problem z win XP

Mam następujący problem i nie wiem juz co mam robic gdy gram w gre 3d po jakims czasie monitor gasnie mi i nic sie nie da zrobic z komputerem nawet wylaczyc musze wylaczyc go z pradu co to moze byc Prosze pomozcie :cry: Pozdrawiam:P Tomek

I jak zwykle coś dzwonią tylko nie wiadomo w którym kościele. Opisz dokładniej posiadany przez ciebie sprzęt. Jak na mój gust to nie wina “doskonałego” windowsa na którym na którym wszyscy psy wieszają tylko problem sprzętowy. Opisz szczególnie dokładnie typ karty graficznej i posiadany przez Ciebie monitor.

Sprawdz czy masz aby napewno włączone: “przyśpieszenie Direct3D”, może być to również wina gry (też tak miałem) :wink:

Karte graficzna mam NVidia GeForce2 GTS/GeForce2 Pro a monitor Philips 105S a tak wogole to probowalem roznych sposobow zeby to naprawic a nie znam sie tak dobrze na komputerach dlatego prosze o pomoc Pozdrawiam Tomek :slight_smile:

Gra jest na pewno dobra bo juz w nia kiedys gralem a te ustawienia to przyspieszenia to nie wiem gdzie sprawdzic mozesz mi napisac dokladnie krok po kroku :slight_smile: Ciesze sie ze miales taki sam problem i mysle ze uda Ci sie mi pomoc :stuck_out_tongue: Pozdrawiam Tomek

Mam nadzieje ze mi ktos pomoze bo sam nie potrafie sobie z tym poradzic :slight_smile:

Myslalem ze ktos mi pomoze ale jednak sie mylilem bede musial chyba pomocy szukac gdzie indziej ale mam swietny kawal dla wszystkich

Dwoch gosci przemycalo wiewiorki za granice ale nigdy im sie nie udawalo zawsze ich zlapali .

Wpadli na pomysl ze beda przenosic wiewiorki w majtkach i tak tez zrobili :stuck_out_tongue:

Wsadzili sobie wiewiorki w gacie : pierwszy klient przeszedl bez problemu przez granice a drugi wypieprzyl wiewiorki i powiedzial piernicze to wszystko mam juz tego dosc.

Kumpel pyta sie go : co sie stalo juz byles na granicy i spieprzyles wszystko , a on mu na to :

Jak mi zaczela robic z /cenzura/ galazke to jeszcze wytrzymalem ,

jak mi zaczela robic z jaj zoledzie to tez wytrzymalem ,

jak zrobila mi z dupy dziuple to tez jakos znioslem ,

ale jak zaczela wnosic zoledzie do dziupli to nie moglem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

A nie próbowałeś czasem uruchamiac

tej gry w trybie zgodności np. z Win 98 ?

Jak otwieralem gry 3D takie jak Diablo 2 lub Mafia nie mialem komunikatu w jakim trybie ma sie ta gra otworzyc po prostu kliknalem na ikonke gry ktora sie otworzyla i po uruchomieniu gry monitor sie wylaczyl i tyle sobie pogralem a komputera nie moglem wylaczyc ani zrestartowac tylko musialem wylaczyc z pradu :frowning: probowalem wiele razy uruchamiac te gry nawet nieraz udalo mi sie chwile pograc ale niedlugo bo zrobilo sie tak jak pisalem wyzej.Nie znam sie tak dobrze na komputerach ale mialem takie wrazenie jakbym mial malo pamieci a mam Ram-u 2 x 128 mb to powinno wystarczac.Mozliwe jest ze mam zablokowana pamiec lub zapelniona?Juz sam nie wiem co moglbym zrobic?Formatowalem juz partycje c ,zainstalowalem program antyszpiegowski takze robakow tez sie pozbylem :stuck_out_tongue: Nie mam pojecia co moglbym zrobic w tej sytuacji?

Pozdrawiam :stuck_out_tongue:

Możesz mieć coś z systemem nie tak. Jak wiadomo wiele gier nie działa pod Windows-em XP. Jak coś to łatki do XP i innych ściągnij sobie ze stronki Microsoftu. Jak jesteś na jakiejś stronce to klikasz w “narzędzia” następnie w “Windows Update” i postępujesz zgodnie z instrukcjami. Najlepiej ustaw sobie później funkcję Live Update i zawsze na nowo bedziesz miał łatki jakie się tylko pojawią. PAPA. Pozdrafiam

Mozesz sprobowac zrobic tak: zainstaluj jeszcze raz DirectX najlepiej ver. 9 ale nie najnowsza, bo moze miec bledy. Bo moze instalujac starsza gierke wrzuciles tez starszy DirectX razem z nia i nowsza gra nie dziala. Potem w eksploratorze win. wyszukaj plik: DxDiag - pewnie C:\Program Files\directx\setup - to skrot - uruchom - w zakladce Ekran masz to czego szukales: przyspieszenie DirectDraw, Direct3D i teksturowania - wszystko ma byc na wlaczone, mozesz tez przetestowac te moduly. Na dole masz ramke z info o ewentualnych problemach.

Sprawa druga - wejdz w ustawienia gry, ktora nie dziala: setting, czy cos takiego, tam zmniejsz jakosc, to co mozna, czyli np. res. na 640 X 480 i inne, generalnie wszystko na minimum, potem jak gra zadziala, bedziasz zwiekszal wszystko po kolei. Sprawdz tez czy gra dziala na przyspieszeniu programowym, jesli jest tam mozliwosc takiego ustawienia. Odpal gre, moze zadziala, czesto jest tak, ze sprzet masz np. full wypas, a i tak nie ustawisz wysokich parametrow w grze, a Twoj kolega na slabszym sprzecie tak. Czesto jest tak, ze jakies jedno ustawienie powoduje problem i komputer sie wiesza. Pokombinuj wiec z ustawieniami, moze sie uda. Powodzenia i napisz jaki efekt. :slight_smile: