Mam problem z zabezpieczeniem sieci

Kupiłem router D-Link DI-524, zainstalowałem według instrukcji i wszystko działa. Ale mam problem z zabezpieczeniem sieci. na razie jest nie zabezpieczona :slight_smile: Nie mogłem sie doczytaćw instrukcji, gdzie wpisać hasło, które nie pozwoliło by korzystać z mojej sieci niepowołanym użytkownikom. Krótko mówiąc, hasło zabezpieczające, które wpisuje sie podczas logowania do sieci. Moje pytanie brzmi: gdzie się to konfiguruje? Z góry dziękuje za pomoc. Grzesiek

Proponuję sieć zabezpieczyć po MAC adresie a nie po haśle, MAC jest praktycznie nie naruszalnym zabezpieczeniem :slight_smile:

Maestro00 , co Cię tak rozweseliło?? wiesz pewnie doskonale ze aby szyfrowanie takie jakie zaproponowałeś działało potrzebny jest bardzo dobry chipset jak np Texas Instruments :slight_smile: a D- Link takowego nie posiada, to czemu proponujesz coś nieoptymalnego koledze

? a jak nie znasz MAC-a to jak niby chcesz obejść zabezpieczanie, które ja zaproponowałem?, pewnie wiesz doskonale, że WPA i WPA2 można złamać w przeciągu kilku godzin używając do tego karty graficznej :slight_smile:

Pierwsze zdanie, wydawało się, że “kozak” [czyt. znający się na rzeczy], drugie zdanie, jednak nie.

Słyszałeś o czymś takim jak Linux, monitor mode i program airodump ?

Taka mieszanka pozwala na zobaczenie wielu ciekawych rzeczy i airodump pokazuje BSSID(MAC adress nadajnika) i dalej MAC adress klienta i tak jak chwile go zapuścisz z dobrą anteną blisko jakichś sieci to takie same rzeczy pokaże.

Kismet i parę minut skanowania i pewnie większość adresacji w sieciach, które wykrył i które ciągle ma jako widoczne znajdzie w nich panującą adresację(jakby nie było DHCP).

Póki co WPA/WPA2(długie hasło i dobre) itd. to powodzenia z łamaniem w parę godzin nawet z najnowszymi GeForcami bez tęczowych tablic, a znowu te zajmują trochę jeżeli są obszerniejsze.