Mam Problemz nagrywaniem płyt DVd

Witam

jestem nowa na tym formu i mam nadzieje ze mi ktoś pomoze mam w laptopie nagrywarke TSST corp CDDVDW TS-L632H na poczatku nagrywałam mi filmy na płyty DVD- ale teraz cos nie chce ich przyjmowac probowałam tez płyt DVD+ i jest tak samo nagrywa mi płyty Cd oraz odczytuje mi płyty DVD- i DVD+tzna filmy mi na tych płytach odczytuje mam nero .Moze mi ktoś po,uc.

wyświetla jakiś błąd, komunikat ?

nie pokazuje ze nagrywanie zakonczylo sie powodzeniem a płyta jest pusta

a zaznaczasz żeby po skończonym nagrywaniu sprawdził program poprawność nagranych danych ?

Próbowałeś wyczyścić laser nagrywarki płytą czyszczącą ?

Nie próbujesz może nagrać zbyt dużej ilości danych na płytkę? Nie wkładasz czasem porysowanej płytki do nagrywarki ?

probowalam wyczyscic laser plyta czyszczaca a przewaznie 4 filmy nagrywam na płycie

Czy po “nagraniu” na płytę i włożeniu jej ponownie do napędu można na nią nagrywać ponownie dane czy wyświetla że dysk jest pełen ?

edyta305 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Jeśli jest w stanie nagrać CD i nie nagrywa za dobrze lub wcale DVD -/+ może to być przyczyna tego ze płyty są do niczego … lub w menadżerze urządzeń przestawił się dostęp do pamięci z DMA 2 na PIO mode :slight_smile: i to może się stać tak samo, np. po aktualizacji :slight_smile:

Pomaga odinstalowanie i zainstalowanie po restarcie nagrywarki :slight_smile: albo usunięcie pomocniczego kanału IDE :slight_smile:

Ew. nagrywarka jest juz do …wymiany

Wrzuć płytę do odtwarzacza DVD (stacjonarnego, nie do napędu w komputerze). Na 99% wszystko będzie OK grało. Niestety nagrywarki SLIM (czyli te w laptopach) to nic innego jak g…wno, które się do niczego nie nadaje… no może do instalacji systemu :stuck_out_tongue:

Druga sprawa to nośniki. Wcześniej używałaś tych samych? (to że firma ta sama nie oznacza, że to ten sam nośnik - to dość złożona sprawa). No i jeżeli trafiłaś na nośniki zbliżone jakością do napędów SLIM, to g…wna się sumują :stuck_out_tongue:

Niech moderacja mi wybaczy, ale z humorem lepiej się pisze i czyta :slight_smile:

Płyty Cd mi nagrywa bardzo dobrze ale po nagraniu np filów na płytach DVD pokazuje mi nero ze zakonczyło sie z powodzeniem nagrywanie , a pozniej po sprawdzeniu plyty okazuje sie ze jest pusta no i mozna nagrywać na niej jeszcze raz a wkladam do odtwarzacza stacjonarnego DVd płyte to pokazuje mi bład i nic z tego sama juz nie wiem laptop ma ponad rok.Jesli mi moglby ktos wytłumaczyc co chodzi z tym

menadżerze urządzeń przestawił się dostęp do pamięci z DMA 2 na PIO mode i jak to sprawdzic krok po kroku moze bym sobie z tym poradzila bo juz sama nie wiem co robic

a poprzednio nagrywałeś na płytach tej samej marki czy jakiś innych???

Nagrywałam na roznych płytach i był taki okres ze sie nagrywały filmy a teraz nie

[PPM na]Mój komputer> Własności> [zakładka]Sprzęt>Menadżer urządzeń>kontrolery IDE ATA/ATAPI>[2xklik lub własności na] Pomocniczy kanał IDE>Ustawienia zaawansowane

Tam należny sprawdzić czy jest ustawione na PIO czy DMA :slight_smile:

Czy nero widzi, że “coś” na płytce jest nagrane? Może nagrywasz tylko testowo (nie używam Nero i nie pamiętam gdzie jest ta opcja), w czasie nagrywania wszystko wygląda tak samo tylko laser jest wyłaczony.

Druga możliwość - brak zamknięcia sesji/płytki. W nero nazywa się to chyba “finalizacja” lub jakoś tak…

To co jest nagrane na nie zamkniętej płytce/sesji widoczne jest tylko w programie do nagrywania, np. Nero a nie widzi tego system lub DVD stacjonarne lub wykazuje błąd odczytu.

Jest też możliwość ,że nagrywarka padła… czasami tak się trafia, nawet w nowych…

Przepraszam, ze tak ogólne podpowiedzi ale może naprowadzi Cię to na odpowiedni tor

Dodane 17.04.2009 (Pt) 21:15

Mała szansa, że to jest przyczyna. Gdyby się “samo” przełączyło i było przyczyną opisanego problemu to w czasie nagrywania wystąpił by błąd nagrywania a tu błędu w czasie wypalania nie ma.

Nero mi nagrywa płyty tzn filmy i pokazuje ze zakonczyło sie sukcesem ale zeby pozniej sprawdzic czy sie fi,my nagraly pokazuje mi ze na płytka jest czyst gdy wsadze plyty DVD+ to nagrywam na nich no a potem okazuje sie ze sa puste .Flimy nagrane na płytach mi odczytuje CD tez moge nagrac i jest wszystko ok tylko mam problemy z DVD

Byłaś o coś proszona, popraw błędy i używaj polskich znaków, opcja EDYTUJ i popraw wszystko.JNJN