Mam pytanie odnośnie BIOS-u

od jakiegoś czasu, chyba od momentu wgrania programiku do podkręcenia Firefoxa;żeby się szybciej uruchamiał bo potrzebuje dużo czasu na rozruch pojawia mi się BIOS w takiej postaci:

Proszę o wyjaśnienie co to może być.Jak klikam F1 to cały system się uruchamia normalnie.Mam dwie karty sieciowe jedną zintegrowaną ale jej nie używam tylko zewnętrznej,a ten programik do Firefoxa wyrzuciłam przywracając przedtem ustawienia z kopii.czy to możliwe że od karty coś się poprzestawiało?Z góry dziękuję za informacje.

Nieraz wystarczy wejść do biosu i sprawdzić ustawienia i zapisać bios Save.

Ale często problem to słaba bateria podtrzymująca CMOS - sprawdź/wymień na nową.

Sprawdź taśmy sygnałowe/wtyczki - jak tam coś ruszałeś.

Sprawdź też kompa na obecnośc nieproszonych lokatorów - na wszelki wypadek. Narzuca się tu jednak wrzucenie tabletki na mobo.:mrgreen:

czyli wymiana baterii, czy wymiana BIOS-u? coś na płycie tak?komp przeskanowany na obecność robali i szpiegów różnymi programami m.in.Ewido,Spybot, Ad-Aware,Awast,zapora Kerio,porty pozamykane Doors Cleanerem,tempy wyczyszczone,rejestr wyczyszczony JvPower Tools,podesłać logi do sprawdzenia?słyszałam że BIOSU nie wymienia się bez wyraźnej potrzeby.Ustawienia BIOSU wyglądają na dobre,na tyle na ile zna się laik…

Złączono Posta : 30.11.2006 (Czw) 12:10

chyba przydałby się generalny przegląd i czyszczenie , wymiana też pasty termoprzewodzącej…chyba zostaje Servis,dziękuję za informacje.

Złączono Posta : 30.11.2006 (Czw) 12:31

na wszelki wypadek daję logi i proszę o sprawdzenie:

i Silent:

Złączono Posta : 30.11.2006 (Czw) 19:24

jeśli nie dostałam żadnej odpowiedzi to mam rozumieć ,że wszystko jest o.k czy że zostałam odesłana w tzw.odstawkę i już nie mam co liczyć na odzew?