Mam sp2, czy powinienem instalować sp3?

mam zainstalowanego na komputerze sp2 czy powinienem zainstalować sp3 (windows xp z sp2)

Jeżeli chcesz czuć się bezpiecznie to zainstaluj SP3 (wprowadza on wiele poprawek m.in. bezpieczeństwa) tylko pamiętaj! Nie wiem czy instalator service packa 3 zrobi to za ciebie ale zrób sobie lepiej kopię ważnych plików i punkt przywracania systemu!

Czy powinieneś.Hmm.Ilu użytkowników tyle opinii.Mówią że powinno się uaktualnić, ale według mnie nie jest on aż tak potrzebny(a czasem wręcz powoduje błędy z programami itp.).

Ja zrobiłem sobie kopię partycji systemowej za pomocą Acronis True Image i dopiero po tym zainstalowałem SP3. Jak zobaczyłem, że nic się złego nie dzieje, to zostawiłem tak jak jest, czyli z SP3. A jakby coś nie działało, to po prostu bym odtworzył kopię, którą wcześniej utworzyłem.

SP3 mam już prawie 2 miesiące i wszystko jest ok żadnych błędów więc polecam abyś go zainstalował, będziesz miał mniej dziur w XPku.

ja również mam SP3 od 2 miesięcy i nic złego się nie dzieje - instalowałem na 5 komputerach - i na wszystkich zauważyłem nieznaczne ale jednak zwiększenie szybkości - chodzi oczywiście o czystą instalację ze zintegrowanej płytki windows xp z sp3 - zarówno Intel (Centrino, Pentium) jak i AMD (Sempron)

Jeśli instalowałeś na bieżąco wszystkie aktualizacje z windows update to najprawdopodobniej Twój XP Sp2 zawiera 50 do 90% aktualizacji, jakie znajdują się w SP3. W takim wypadku jego instalacje można pominąć.

Umnie jest wszystko wporządku po instalacji sp3.Słyszałem o problemach użytkowników którzy mają procesory amd

Nie u każdy z AMD są problemy mam seprona nie ma problemów z nim i sp3 :stuck_out_tongue:

Ja to odrazu zintegrowałem i cudownie śmiga z SP3 lepiej nisz z SP2

Ja również mam SP3- zainstalowałem niemal od razu po opublikowaniu wersji finalnej i do dziś działa bez żadnych potknięć.

Jak kto woli - ja proponuję też instalować SP3 przy świeżej instalacji systemu.

Integracja zrobiona najlepiej jak w przypadku SP2 - nie nLite.

viewtopic.php?t=25048

Ja mam SP3 od miesiąca jak również kartę sieciową Wi-Fi i router bezprzewodowy. Gdzieś czytałem, że są problemy z obsługą Wi-Fi po zainstalowaniu SP3, ale zaryzykowałem i… żadnych problemów nie ma. Windows chodzi stabilnie, nie pojawiają mi się błędy, wszystko jest ogólnie w porządku. Aha i żadne dane jak i ustawienia nie są tracone, rejestr także pozostaje bez znaczących dla użytkownika zmian (będą nadal chodzić gry i programy). Ważne jest aby instalować ServicePack’a z witryny Microsoft Update (co niestety przekreśla użytkowników pirackiego Windowsa) bo to jest gwarancją, że żadne problemy nie wystąpią. Możliwa jest oczywiście instalacja z obrazu płytki SP3 dostępnego na oficjalnej stronie Microsoftu do pobrania, ale to zalecane jest tylko jak np. chcesz go zainstalować na kilku kompach i Ci szkoda czasu, albo nie masz dostępu do Internetu i Ci kumpel pobierze obraz. Wtedy jednak mogą ale nie muszą wystąpić pewne błędy lub system może niestabilnie pracować.

Podsumowując - instalujemy SP3 z Microsoft Update i będzie git :smiley:

Ja wrzuciłem SP3 na płytkę i z niej zawsze go instaluję, od razu po zainstalowaniu wszystkich sterów i wszystko pięknie chodzi. SP3 instaluje się dla bezpieczeństwa, ale jak ktoś regularnie odwiedzał windows update, to zbyt dużo SP3 mu nie zwiększy bezpieczeństwa :slight_smile: