Mam Viste 32 bit, czy jest możliwośc otrzmania wersji 64 bit

Witam !

Kupiłem Vistę w wersji 32 bit, jednak z powodu ograniczenia ilości pamięci RAM zastanawiam się nad przejściem na wersję 64 bit. I tutaj mam pytanie, czy posiadając oryginał 32 bitowy jest możliwość otrzymania od Microsoftu wersji 64 bitowej ? Czytając forum natknąłem się kiedyś na tą kwestię, jednak nie mogę odnaleźć tego tematu.

Pytanie drugie. Wraz z wyjściem SP1 wyświetlanie dostępnej pamięci RAM ma zostać poprawione na 32 bitowej Viscie (mam 4gb, wyświetla się 3 gb, wszelkie sposoby opisane na tym forum próbowałem i niestety nie pomagają) . Pytanie brzmi, czy system będzie tylko wyświetlał faktyczną ilośc RAM-u czy zarówno wyświetlał jak i korzystał w pełni z tych 4 gb. Pytanie może wydawać sie dziwne, jednak na forum znalazłem post niejakiego Bandziorno, który pisze, że system, pomimo poprawnego wyświetlania 4gb (po wyjściu SP1) i tak będzie korzystać tylko z 3.2 gb RAM-u (ograniczenia architektury 32 bit).

Bardzo proszę o wyjaśnienie mi tych dwóch kwestii :slight_smile:

Co do drugiego pytania jeśli nie chcesz martwić się czy system wykorzysta 4GB ramu, zainstaluj wersję 64-bit.

Zarówno Vista 32-bit jak i XP 32-bit nie wykorzystają wspomnianej ilości ramu.

mam ten sam problem pisałem do Microsoftu i:

Vista 32bit obsługuje do 4GB

(u ciebie wyświetla 3 GB - natomiast u mnie 3,5 GB - ja mam 2x 2GB)

Jeśli masz Vista 32 bit w wersji BOX to możesz zainstalować 64 bit i jest to legalne - jak nie masz płytki to napisz do Microsoft a oni już ci powiedzą co zrobić aby wysłali do ciebie płytkę 64 bit

Natomiast jeśli masz Vista 32 bit OEM to niestety nie można zainstalować na tym kluczu który masz wersji 64 bit

trzeba kupić nową i znowu najtaniej wyjdzie OEM

ja zostaje przy 32 bit i 4GB ramu tyle narzazie do wszystkiego wystarczy - wersja 64 bit ma jeszcze troszkę problemów ze starowinkami do dużej ilości sprzętu, poczekam z 6 miesięcy i dopiero zacznę myśleć o zmianie na Vista 64 bit

pozdrawiam i powozenia

Co do pierwszego, to istnieje możliwosc dopłaty do wersji 64 bit-owej.

Drugie, obsługiwana pamięć RAM Windowsa Visty (system 32-bit), zawsze będzie miala 4 GB, bez względu na wydany SP.

Pozdrawiam :slight_smile: .

oto odpowiedz od MIcrosoftu jaką dostałem na pytanie o UPGRADE z 32 do 64 bit

Temat: RE: SRX1061774757ID - pytanie odnośnie UPGRADE Visty Ultimate

Szanowny Panie,

Dziękujemy za skontaktowanie się z Centrum Obsługi Klienta Microsoft.

Windows Vista Ultimate 32bit obsługuje 4 GB pamięci RAM.

Microsoft w ramach programu Windows Vista Alternate Media uruchomił witrynę internetową, za pośrednictwem której można zamówić alternatywne nośniki za niewielką, uwzględniającą koszty transportu opłatą. Zamówienie może obejmować 4 nośniki CD lub jeden nośnik DVD z 64-bitową edycją.

Oferta skierowana jest wyłącznie do użytkowników wersji BOX oprogramowania Microsoft Windows Vista.

Więcej informacji: http://www.microsoft.com/windowsvista/1 … fault.mspx

Z poważaniem,

Justyna Rokicka

Centrum Obsługi Klienta Microsoft

tel. (+48) (22) 594 19 99; 0801 308 801

e-mail: plcshlp@microsoft.com

Centrum Obsługi Klienta Microsoft czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 20.00 oraz w soboty od 9:00 do 16:00.

UWAGA! Bardzo prosimy, aby odpowiadając na ten list nie kasowali Państwo treści poprzednich wiadomości. Zachowanie pełnej treści korespondencji w każdej wiadomości, przyspieszy analizę Państwa zgłoszenia. Dziękujemy!