Mam viste business i nie moge nic zainstalowac.. co robic?

kupiłem sobie laptopa który fabrycznie został zaopatrzony w system vista business po uruchomieniu i automatycznym zainstalowaniu sie systemu komputer działa ale nie moge zainstalowac rzadnych programów nawet z tego portalu wszystkie programy mam zapisane na dysku ale odpalić sie ich nie da bo przy prubie instalacji wyskakuje okno NSIS error error launching instaler dodam że nie moge zainstalowac takich programów jak GG, winamp , allplayer, nie moge korzystać z czaterii na interia pl ponieważ przy próbie otwarcia wyskakuje ze nie mam JAVY zainstalowanej i czy chce ja zinstalowac a java jest zainstalowana i nie moge z tym nic zrobić… gadu gadu i winamp używam bo przeniosłem z drugiego laptopa przez kabel na ten komputer ale nie działa to jak powinno po wyłaczeniu kompa wszystko sie kasuje winamp traci wszystkie ustawienia a gg nie ma nic w archiwum… dodam na koniec ze mój porzedni system w poprzednim kompie byl tez vista ale home premium i tam wszystko działało… na koniec wszystkich życzliwych prosiłbym o konkretne wytłumaczenie co i jak z tym zrobić bo system jest w jezyku angielskim i troche mi cieżko musze sie wszystkiego domyslać… z góry dzięki

kupilem sobie laptopa ktory fabrycznie zostal zaopatrzony w system vista business po uruchomieniu i automatycznym zainstalowaniu sie systemu

Czegoś tu nie rozumię ?

Ja choć za Windowsem nie przepadam (np. wczoraj Miałem bluescrena) nie pisze takich głupot.

A jak nie robi to:

Sprawdzi czy firewal nie blokuje.

A działa Windows Update ?

A odinstalowywać się daje ?

pokaż screeny z tymi błędami

nie wiem jak to opisać poprostu przyniosłem laptopa ze sklepu do domu właczyłem i przez chwile od właczenia działy sie jakies tam procesy itd i po tym wszystkim windows vista business był już w komputerze… pobawiłem sie troche itd i zacząłem instalowac programy ale ich sie nie da zainstalowac bo ciagle wyskakuje error launching instaler NSIS… nie unoście sie tak odrazu ja jestem poczatkujacym komputerowcem i nie jestem jeszcze obcykany we wszystkim a system jeszcze jest po angielsku wiec mam nie lada zagryzke… jak mnie ktoś poinstruje jak sie robi zrzut to umieszcze te okna z errorami tutaj… i nie robie sobie żadnych jaj… jestem w załamce nowy komp kupa kasy wydana a tu nic nie idzie zainstalowac ani odinstalowac tego co niby z błędami jest… RATUJCIE

olo320i

Używaj polskich znaków, opcja zmień i popraw posty.JNJN

Proponuję podejść z nim do serwisu.

moderator dzięki za podpowiedź… mimo wszystkich podpowiedźi i trików jakie zastosowałem nie udało mi sie rozwiazać problemu i ostatecznie poszedłem do PC WORLD-u i tam panowie coś zrobili poradzili co tego już nie wiem…