Mam zamiar stworzyć domową sieć komputerową

(Ksenonowiec) #1

Moje pytanie dotyczy udostępniania drukarki HP w sieci za pomocą routera D-linka DI-704UP (prawdopodobnie go jeszcze w Polsce nie ma ale mam nadzieję że się pojawi w najbliższym czasie). Ten oto router ma wbudowany serwer druku USB. Moje pytanie dotyczy urządzeń wielofunkcyjnych: hp psc 2175, HP PSC 2410 Photosmart, HP PSC 2510 Photosmart; czy i w jaki sposób można je udostępnić w sieci za pomocą tego routera.

(Golden Finger) #2

Te drukarki, jak każde inne mogą działać jako drukarki sieciowe. Ponieważ router, o którym piszesz ma funkcję działania również jako serwer drukarek poprzez złącze USB więc podłączając drukarkę do routera pewnie będzie można ją zadaresowć jako host lub router wykrywając urządzenie sam je skonfiguruje i później na swoim komputerze zainstalujesz drukarkę sieciową wskazując tą, która będzie podłaczona do routera.

Z opisu tego router wynika, że ma oprogramowanie do działania, jako serwer drukarek, jedyna rzecz to by drukarka miała możliwość połaczenia przez port USB, a te które podałeś mają.

Pozdrawiam 8)

(Ksenonowiec) #3

mam pytanie: czy znacie podobne routery ADSL na 4-7 kompów, z serwerem drukarki USB? Może są lepsze? Popradźcie.

P.S. Dzięki za udzieloną już pomoc.

(fiesta) #4

Jak ktoś bedzie wiedzial to Ci na pewno odpowie. Twoje monity w najmniejszym stopniu tego nie przyśpieszą. Odrobina cierpliwości.

Zbędny post kasuję.

(boczi) #5

Nie rób monitów :!: Jak ktoś będzie wiedział, na pewno Ci odpowie :smiley:

(pysiu) #6

Tak najlepsze routery są firmy CISCO

mała informacja http://www.netfusion.pl/sprzet_1.html?N ... c488696113