[mambo] Jak dodać sonde do menu?

Jak w temacie.

W komponentach ustawiłem aby sonda była wyświetlana po lewej stronie. Dodałem do menu ten komponetn (sonde) i nic się nie wyświetla :frowning:

Nieznam się na mambo bo dopiewo wczoraj go zainstalowałem.

Czy wszystko robie dobrze? Jeśli tak to czy moze to mieć związek ze zmianą skina?

:?

Z góry dzięki za pomoc!

To zmień na stardowy skin i zobacz co bedzie 8)

Nook Ale ja niechcę mieć standardowego :stuck_out_tongue: Tylko ten który mam obecnie :stuck_out_tongue: :mrgreen:

\edit: na standardowym też niema :slight_smile: :evil:

Cześć,

oprócz skonfigurowania komponentu i dodania go do któregoś menu, trzeba go opublikować. W mambo/joomla jest samouczek :slight_smile:

pozdrawiam

No opublikowałem :slight_smile: I… Niema :x :roll:

hmm

może zmień w ustawieniach sondy, w którym menu ma się wyświetlać sonda ( zaznacz na próbę all). Jeśli to błąd komponentu można go też wrzucić jeszcze raz na serwer.

Jaką masz wersję mambo i czy masz podpięte forum ? Kiedyś był jakiś błąd związany z działaniem sondy ( w związku z forum).

Mambo 4.5.4 PL

forum nie mam

\edit: dobra, działa- zrobiłem :slight_smile:

Mam jeszcze jedno pytanie jak na stronę główną dodawać newsy? I jak dodać takie boxy na górze najnowsze artykuły i najpopularniejsze czy jakoś tak. Jak zainstalowałęm to zaraz wszystko pousuwałem i teras się gubię :stuck_out_tongue:

jak edytujesz artykuł po prawej masz menu i tam zaznaczasz pokaż na stronie głównej. Co do tych “popularnych i newsów” to zależy od templatki ( generalnie pokazują się tam ostatnie artykuły).

Mambo jet bardzo intuicyjne :slight_smile: trzeba tylko się chwilkę porozglądać.

p.s. żeby opublikować jakiś artykuł, trzeba mieć utworzone kategorie i sekcje.

pozdrawiam