Mamtest - restart komputera

Siemano :smiley: Gdy sprawdzając programem Mamtest kości pamięci RAM napotkałem na pewien problem(mam 2x1GB). Jeżeli włożę 1 kość to test jest pomyślny, jeżeli tylko 2, również pomyślny, lecz gdy włożę obie kości komputer się restartuje i test nie przebiega. Co może być przyczyną? :stuck_out_tongue: Pozdro.

Blacha falista się wyprostowała i nie ma co trzeć … #-o

Przyczyna może być to, że kości są każda z innej parafii i / lub płyta główna ma pewne konkretne wymagania co do obsadzania slotów.

Koniec wróżby.

No ja nie widze problemu by kości różnych firm,zegarów i Cl nie współpracowały,fakt będą chodzić baardzo wolno ale będą razem działać.

Nie raz miałem doczynienia gdy w kompie były pamięci które nic ze sobą nie miały wspólnego i chodziły,więc NIE MA PROBLEMU,tyle że będą chodzić bardzo wolno,więc się nie zaleca używania pamięci o np: różnych CL

Spróbuj te pamięci przetestować u kolegi ,jeśli jest taka możliwość.

Specjalnie kupiłem dwie nowe, identyczne pamięci, aby wszystko grało. Będę musiał sprawdzić je na innym komputerze. :smiley:

Jakie to dokładnie pamięci i płyta? Próbowałeś im podnieść napięcie, nawet jak ustawisz np wymagane przez dany model 2.0V to płyty i tak zwykle zaniżają i realnie jest np 0.25V mniej.

Do czynienia. Do czynienia. To że ty nie miałeś - nie znaczy że np. Cpuneczek nie będzie miał tyle szczęścia. Chyba że jest coś, o czym nie wiem (np. że macie identyczne płyty główne).

@Cpuneczek - oprócz informacji o które poprosił Tobi - napisz jeszcze co się dzieje kiedy obsadzisz slot pojedynczym modułem pamięci (tj. ile pamięci wykrywa BIOS podczas procedury POST).