Mandat za palenie w miejcu wyznaczonym


(Maciejboss) #1

Mam pytanie czy policja może wypisać mandat za palenie na palarni szkolnej wyznaczonej przez dyrekcje??oczywiście skończone 18 lat a policja mówi że to miejsce publiczne jest na terenie szkoły czyli dobrze rozumując mogę dostać mandat paląc u siebie pod domem bo też to jest miejce publiczne


(Wiktor 1996 96) #2

palarnia no niewiem ale wiem że w tamtym roku weszły przepisy że są mandaty za palenie w miejscach publicznych


(Drobok) #3

u mnie nawet ci co mają po 20 lat palić nie mogą ... bo po policje dzwonią ...

jesteś pewien że u ciebie dyrekcja na to pozwala >?>


(skrzek) #4

jesli jest to miejsce wyznaczone i oznaczone, że tu można palić to nie mogą ci dać mandatu, nawet jesli jest to w szkole, a ty jesteś pełnoletni (gdyż papierosy możesz kupić mając 18 lat)


(neo10) #5

Z tego co wiem nie ma czegoś takiego jak zakaz palenia w miejscach publicznych chyba że jest to zakazane... I jestem tego praktycznie pewien bo codziennie mijam jakiegoś strażnika miejskiego i policjantów paląc jednocześnie papierosa, szczególnie że pale jedynie chodząc po mieście ;]

Z tego co wiem jedyne co niedawno weszło to zakaz palenia na przystankach autobusowych. Przynajmniej tak jest w Warszawie

A apropo palenia w wyznaczonym miejscu to policja raczej nie ma podstaw do wystawienia mandatu w końcu to wyznaczone do tego miejsce.


(fiesta) #6

Tyle że w szkołach szpitalach i innych tego typu instytucjach obowiązuje całkowity zakaz palenia.


(Maciejboss) #7

jest to wyznaczone miejsce w szkole przez dyrekcje za obiektem ale jest ogrodzenie,lawki i kosze na pety,wiec może ktoś wie jakie kryteria spełnia palarnia w miejscach pracy


(Joni987) #8

Jest to sprzeczność w prawie. Cokolwiek reguluje regulamin szkolny (o palenie w wyznaczonym miejscu) to podlega od przepisom obowiązującym które są dla niego nadrzędne, i gdy nawet występuje taka sprzeczność, automatycznie taki przepis w regulaminie jest nie prawdziwy i nie można go tam zapisywać.

Możesz jedynie próbować wyjaśnić że nie wiedziałeś o czymś takim skoro nawet dyrekcja pozwalała palić w wyznaczonym miejscu, i nie była świadoma tej sprzeczności którą w regulaminie wniosła nie powiadamiając o tym uczniów. Chociaż wprawdzie pewnie powiedzą że powinieneś znać przepisy i to Twój obowiązek, to zawsze możesz spróbować.


(Madafaker) #9

Jeszcze nie słyszałem o przypadku aby Policja ot tak Sobie interweniowała na palarnii szkolnej... s055.gif


(Maciejboss) #10

pewnie to przez kryzys i ich obcięty budżet ale się dziwić że potem ludzie maja taka zła opinie o policji


(Wojtek Net98) #11

Mówiłeś, że mandat za palenie możesz dostać za to że palisz pod swoim domem? Twój dom, więc: Wolnoć Tomku w swoim domku :smiley: .


(Madafaker) #12

Bzdura...lub słuchasz obiegowych opinii na zebraniu u swojego sołtysa.

46957814.jpg

Źródło:

http://www.policja.pl


(fiesta) #13

Madafaker ale popełniłeś klasyczne fopa, zapomniałeś w statystyce o jedynych ze "słusznych" mediach radiu Rydzyk i telewizji TRWAM. Przy ich pominięciu wyniki nie są miarodajne.

:lol:


(roobal) #14

Trochę dziwne, ponieważ mi zdarzało się nie raz palić w obecności policji, czy to obok nich czy kiedy przechodzili obok ławki, na której siedziałem, dodatkowo kiedyś kolega spytał się policjanta jak to jest z tym paleniem w miejscu publicznym, powiedział, że nie ma żadnego zakazu.

Do tego wszystkiego dodam, że kilka dni temu na mojej ulicy rozbił się samochód na latarni i policjant, który czekał na lawetę sam osobiście palił w miejscu publicznym, dlatego dla mnie każdy kto mówi o jakiś mandatach za palenie to bzdura. Być może teren szkoły to inna sprawa, bo do szkoły chodzą i osoby poniżej 18 roku życia.

Pozdrawiam!

PS. Tak na marginesie, znam trochę życie i wiem, że policja tak na prawdę rządzi się swoimi prawami.


(Maciejboss) #15

jak w tych sondażach biorą udział osoby które zarabiaja ponad 20tys miesięcznie i jak telefon komórkowy córki skradziony znaleziono w niecały dzień a już był u pasera więc mogą oceniać policje na najwyższy poziom jak to było u kulczyków