Mandrake - import zakładek/ulubionych z Windowsa

własnie jestem świeżym nabywca linuxa czy istnieje tak mozliwosc by z windowsa “pobrać”’ zakładki i stronki ulubione

Raczej nie.

no to szkoda

jak z mozilli (obojetnie jakiej) to pod win wybierasz z menu zakładki- manager zakładek. W otwartym oknie Plik - Eksportuj np. do html.

Później analogicznie jak wyżej tyle że w linuksie wybierasz w managerze zakładek Importuj i wskazujesz plik wyeksportowany w win.

Tyle że najlepiej żeby ten plik był na partycji Fat32 a nie na ntfs bo możesz mieć problem.

Z IE też bez problemu. Plik - Importuj,eksportuj - pokazuje się kreator którym eksportujesz ulubione do pliku.html.

Później w linuksie tak jak już napisałem, zakładam, że w linuksie korzystasz z Firefoksa lub Mozilli :slight_smile: .

Acha, jakbyś miał win na C i NTFS i nie miał drugiej partycji windowsowej w Fat32, to plik wyeksportowany możesz przegrać najlepiej na CD-RW i skopiować sobie w linuksie z płytki i importować.

Tak, że nie ma rzeczy niemożliwych :lol: - czasami tylko nie znamy rozwiązania :slight_smile:

Oczywiście, że można.

W Mozilli wystarcz skopiować z katalogu osobistego plik bookmarks.html.

Jeśli masz partycję z FAT32, możesz umieścić tam ten plik i utworzyć skróty do katalogów profili Mozilli Linux i Mozilli Windows. W ten sposób nie będziesz musiał co jakiś czas synchronizowac zakładek.

W Konquerorze jest podobnie - trzeba tylko zaimportować plik bookmarks.html.

Co do IE to nie wiem, bo nie używam. Ten program korzysta jednak z folderu Ulubione, w którym znajdują się skróty do stron. Wygląda więc na to, że wszystko trzeba by robić ręcznie. :confused:

?? Przecież Linux obsługuje NTFS! A nawet gdyby nie osbługiwał, to nie każdy ma CD-RW, ale każdy ma FDD. :smiley:

Sorry ostatnio używałem Knoppixa i tam trzeba było najpierw uruchomić obsługę NTFS - jeśli jest pełna obsługa w najnowszym Mandrake to przepraszam . Co do FDD - faktycznie i najprościej :smiley: