Mandrake - problem z kartą graficzną

tzn jak?? linux na moim kompie gosci 3 dzien i nie zabardzo wiem o co chodzi

potem wrzuce tresc mojego xorg i jakbys mogl to poustawiaj jak ma byc

zedytuj to tak:

zmień tam gdzie jest “nv” na “nvidia”

wykasuj # przy glx

dodaj # na początku linii z dri.

Bardzo prosto. W konsoli wpisujesz mcedit /etc/X11/xorg.conf, odszukujesz

Section "Device"

Driver "nvidia"

(jeżeli masz "nvidia i nie działa, to zmień na “nv” i zobacz wtedy co się będzie działo). Wcześniej w

Section "Module"

sprawdź czy nie masz wpisu

Load "dri"

jeżeli jest, to na początku linii wstaw #, oraz czy w tej sekcji masz wpis

Load "glx"

Jeżeli nie, to dopisz. Teraz monitor. W sekcji

Section "Monitor"

sprawdź ustawienia odświeżania. U mnie wygląda to tak:

HorizSync 30.0 - 85.0

VertRefresh 50-160

i przy tych ustawieniach mam odżwieżanie 85Hz. Oczywiście Ty musisz wpisać tam wartości podane przez producenta Twojego monitara.

zmienilem na nv i smiga :jupi:

teraz pytanko jak zainstalowac dzwiek mam karte ac97 co ustawic i gdzie??

ALSA

jesli bys mogl to troszke jasniej… dopiero odkrywam mandrake’a wlasnie obczajam jak zainstalowac neo z modemem st330 jakies porady macie?? gdy chce zebym modem podlaczyl robie to ale nic sie nie dzieje

Czyli coś było skopane ze sterownikami nvidii, bo te nv to standardowe wkompilowane w jądro.

W centrum sterowania poszukaj opcji dotyczących dźwięku. Pokombinuj. Ac97 też jest wkompilowane w jądro, więc powinieneś bez problemu to uruchomić. Tak jak radzi JHS:PL, użyj alsy.

A co do modemu, to w necie jest masa opisów, przejrzyj linki podane w temacie " Dla wszystkich chcących zacząć przygodę z Linuksem".

Miłej zabawy z Linuksem.

Bardzo prosze… klik

Otwórz “alsamixer”, jeśli jest tam wypisana twoja karta, to tylko pogłośnij; jeśli nie ma, to w pliku /etc/rc.d/rc.modules odhaszuj(usuń #) przed nazwą swojej karty dźwiękowej(akurat masz popularną kartę, więc nie ma problemu).

Jaki chipset? Np. dla VIA wystarczy załadować moduł via82cxxx_audio: modprobe via82cxxx_audio.

Spróbuj też z alsaconf - karta powinna zostać automatycznie wykryta.

a mozecie mi z neo pomoc mam skrypt za 1 razem zainstalowal itp ale jak podlaczam modem st 330 to miga na czerwono… teraz wogole nie chce sie instaloac pomimo cofniecia tamtej instalacji prosze o latwa i dzialajaca instrukcje (wyprobowana)

Zobacz Tutaj, może pomoże.