Mandriva 2006 zawiesza się :(

Witam

Zakupiłem na aukcji Mandriva 2006 no i kupiłem nowy dysk by zainstalować to cudo.OK… zainstalowane… krok po kroku.

włączam… i dosłownie sekundy się cieszę po czym system się wiesza… myszka zatrzymuje się w miejscu i koniec :frowning: Nieraz już podczas ekrany ładowania się wiesza… Nie mam juz pomysłów co może być.

A komputerze mam Kartę graficzną Radeon 9600 pro

i Sound blaster audigi czy jakoś tak…

Nie wiem czy może coś powoduje problem,że Mandriva się tak zawiesza ?

Proszę o pomoc i poradę.

Pozdrawiam

G

A czy wiesz się system, czy tylko iksy? Może masz żle serwer graficzny skonfigurowany i to dlatego. Ja kiedyś miałem taki problem ze Slackware, przy którejś wersji sterowników do nVidii, zę po jakinś czasie pracy całe iksy mi się wieszały i nie można było nic zrobić.

odinstaluj kata on na 99 % wiesza ci sytem

Dziękuję za odpowiedzi ,ale nic to nie pomogło :frowning: I nawet KAT a odinstalowałem i nic… Zaczynam myślec,że coś z moim linuxem jest nie tak więc ściągam nowego i sprawdzę.

Opiszę czy to pomogło bo może komus się przyda :wink:

Pozdrawiam

Co ro znaczy że nic nie pomogło? Zainstalowałeś sterowniki do Radeona, zminiłeś używany na inny czy co?

faktycznie to chodziło o radeona :expressionless: sorki,ale to mój pierwszy kontakt z linuxem :slight_smile: Zainstalowałem sterowniki do radeona i już jest ok.Jeszcze tylko neostrada i zaczynam poznawać ten system :slight_smile:

Dziekuję i pozdrawiam

G