Mandriva 2007 czy Ubuntu 6.06

Który z linuksów bardziej poleciacie? Dodam że mam kompa 128 DDRAM, Duro 1200 MHz, GeForce 2 MX 400

zdecydowanie Ubuntu 6.06 lub 6.10 latwiejszy w obsludze

osobiście polecam Ubuntu 6.10

Tutaj http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t=16596 czytałem że lepiej wybrać 6.06

jak do tego sprzętu to Xubuntu.

a i tak przydało by się te 256 ram.

obojętne którą wersję zainstalujesz to będzie Ubuntu lub Kubuntu a nie Mandriva a to jest istotne.Ubuntu jest według mnie o niebo lepsze.

Ubuntu 6.10 przydało by się trochę więcej ramu,ale i na tym będzie śmigać.

Tak ale Ubuntu z XFCE czyli XUbuntu 6.10 będzie chodziło idelanie ;]

Ubuntu, ale przy tak małej ilości RAM lepiej doinstalować jakieś lekkie środowisko graficzne, polecam FluxBox’a

Na Twoim miejscu wybrałbym Ubuntu na dobry start. Ewidentnie mało ram’u przydałaby się jeszcze jedna kość 128MB RAM. Ubuntu, z niego to bardzo dobrze pamiętam dosyć fachową pomoc na kanale IRC.

polecam ubuntu 6.10 :slight_smile: lub z xfce zdaje sie nazywa xubuntu. Po instalacji mandrivy 2007 pierwsze co chcialem zrobic to odpalic rpmdrake. I tu zdziwienie bo po “czystej” instalacji error ze nie mógł zostac załądowany program “install” załamka;) Polecam ubuntu:)

jak najbardziej polecam ubuntu … tym bardziej że na polskim forum mandrivy nie za bardzo można liczyć na pomoc … setki tematów bez odpowiedzi … eh … na forum ubuntu wszystko jest dobrze opracowane, uzyskasz także bardzo dobrą pomoc

aero popieram…forum mandrivy jest kiepskie :confused: generalnie według mnie dlatego ze 85/90% osób piszących tam to nowicjusze którzy mają problem bo poraz pierwszy mają linuksa :slight_smile: Ale polecam forum: linux.com.pl/forum/ tam na temat mandrivy i innych dystrybucji dużo szybciej można uzyskać pomoc:)

Polecam suse 10.2 - ubuntu jest beznadziejny

jakieś argumenty … ?

Używam linuxa żeby sie troche u grzebać w systemie - ubuntu jest za prosty no i nazwa mnie drażni.

@sCooBy^

To niby do “grzebania w systemie” Suse jest lepszy? przeciez to zamulacz -.-’

Wracajac do tematu podpisuje sie rekami i nogami pod ubuntu :slight_smile:

To znaczy że są szybsze dystrybucje ?? A np. Mandriva jest szybsza ? Bo jak jest to ssam. Suse 10.1 X64 chodzi u mnie wolniej niż Vista (a zwłaszcza internet)

od susła tak, szczególnie wersja 2007, a kubuntu jest jeszcze szybsze :stuck_out_tongue:

Jakim cudem możesz oceniać szybkość dystrybucji, każda będzie się zachowywać inaczej. A słyszałeś o czymś takim jak FVWM, po starcie tego mam zużyte 5 mb pamięci i co zagięło ? Piszecie głupoty jakich mało, naprawdę. A Kubuntu to KDE które jest zasobożerne i nie ma co się dziwić, przetestowałeś te dystrybucje czy takie opinie piszesz z palca ?