Mandriva 2007 , Udubuntu 6 czy może

Do Ubuntu KDE dodaje metapaczka kubuntu-desktop

dzięki za poradę

Ja tam też zacznę jak D@widoS od

Złączono Posta : 05.04.2007 (Czw) 11:36

Oki! Ja zacznę od Edubuntu, potem mandriva, susek i aż…

Nie wiem jaki

Temat do zamknięcia:)

Hahahahahaha bardzo dobre, o malo sie ze smiechu nie posikalem :lol: Uzywam mandrivy od pol roku i ani razy, jak to mowisz, mi sie nie posypala, natomiast to twoje wspaniele ubuntu testowalem 2 tygodnie i w ciagu tych 2 tygodni zawiesilo mi sie tyle razy co windows, ktorego uzywalem 2 lata! Nie wspomne o tym jak ubuntu sie sypalo w ciagu tych 2 tygodni i ile razy musialem go reinstalowac, bo reczna naprawa nic nie dawala. Poza tym ubuntu, jak na taki wspanialy system, zawiera bardzo powazny blad, ktory trzeba latac! Mam tu na mysli instalacje sieci bezprzedowej, dzialajacej pod karta bezprzewodowa z chipsetem Ralink RT2460. Podczas konfigurowania sieci system sie wiesza i jak wspomnialem trzeba instalowac latke na jadro, aby poprawic blad, co wedlug mnie jest wielkim niedociagnieciem! Poza tym z Ralinkami w ubuntu sa najwieksze problemy! Wracajac do kwestii internetu, po kazdym restarcie systemu musialem siec konfigurowac na nowo, kolejna porazka systemu i zenada, juz nie mialem nerwow na ten syf jakim jest ubuntu! Tylko z ta dystrybucja mialem problem, na kazdej innej dystrybucji nie bylo takich problemow i zszarganych nerwow. Natomiast mandriva ani sie nie sypie, ani nie ma problemow z instalacja neta i jego konfiguracja, gdyz jest praktycznie automatyczna i wiele przy tym nie trzeba grzebac, jak w przypadku ubuntu. W kazdym razie z mandriva nigdy nie mialem problemow, u mnie dziala idealnie! Tak sobie mysle, ze te twoje slowa o sypaniu sie mandrivy to sa albo jakies mity, na dodatek przeczytane na forach, albo, nawet jesli tobie sie to zdarzalo, nie potrafiles chyba obsluzyc tego systemu. Choc obsluga mandrivy jest bardzo prosta, nawet prostsza od win xp i jak najbardziej dla poczatkujacych uzytkownikow. Instalowalem mandrive na 3 innych komputerach i na zadnym sie jeszcze nie posypala. Znajomi, ktorzy uzywaja mandrivy od dluzszego czasu, rowniez nie narzekali na ten system, a wrecz go nawet chwalili i cenia do dzis! Do dzis sie zastanawiam skad te mity o mandrivie ??

Osobiscie polecam wybor mandrivy 2007 free, ale mysle, ze powinienes przetestowac sobie kazda z dystrybucji, zamiast czytac opinie innych, bo prawde mowiac kazdy z nas wyraza swoja subiektywna ocene danej dystrybucji, najczesciej opartej na doswiadczeniach, dlatego uwazam, ze sam powinienes poznac kazdy z nich i wybrac ten, ktory Tobie najbardziej odpowiada:D

Pozdrawiam!

a ja Ci polecę Ubuntu 6.12 Elokwentny Emu. Ma standardowo w sobie więcej narzędzi i łatwą instalację prawie wszystkich kodeków. To polska dystrybucja. I ma łatwiejszą instalację niż 6.10. Bootujesz z CD, trwa ze 2 minuty, ale możesz sobie zobaczyć jak na Twoim sprzęcie działa Ubuntu. Potem klikasz na pulpicie ikonkę ‘instaluj’, a prosty graficzny interfejs poprowadzi Cię dalej…

Uubntu 7

:shock:

Co za głupoty opowiadasz.Ubuntu 6.12 to zamutowana wersja 6.10.

Instalują się tak samo.Główna róznica jest taka że po zainstalowaniu 6.12 masz odrazu easyubuntu i neobuntu :roll: które w 6.10 sam sobie możesz zainstalować.

Dokladnie u mnie ubuntu 6.12 sie instalowalo 2 razy dluzej od 6.10, a zdarzyo mi sie raz, ze instalacja 6.12 zawisla :?

Poczekam az wyjdzie stabilna 7, moze bedzie juz lepsza, potestuje zobacze, bo nigdy nie mowie “nie”, lecz na dzien dzisiejszy jestem zawiedziony ubuntu i jest to dla mnie beznadziejny system, ale kto wie, nigdy nie mowie nigdy…

Pozdrawiam!

Chwalą wszędzie Ubuntu na lewo i prawo a dla mnie to syf… może mój komp ma jakiś zły konfig czy coś, ale uzywałem Ubuntu 6.x sporo czasu i nikt mnie nie przekona do tego produktu, może 7 będzie lepsza. Jak na razie polecam Mandrive 2007, zwłaszcza dla początkujących

Mi sie wydaje, ze to Ubuntu jest strasznie przereklamowane 8)

nie sadze na moim kompie bezproblemowo oprocz mandrivy chodza: Open SUSE 10.2, Freespire, Knopixx. Ubuntu niestety nie lubi mojego kompa, a o kubuntu juz nie wspomne. Kubuntu to jest jeszcze gorszy syf :-x

Dla poczatkujacych jest idealna i bardzo latwa w obsludze w porownaniu z ubuntu. Dla wielu ubuntu to syf, natomiast uzytkownicy mandrivy, ktorych znam nigdy na nia nie narzekali i mi sie zdaje, ze to uuzytkownicy ubuntu wymyslaja takie mity, choc nie wiem po co.

Pozdrawiam!

Takie prośby na PW proszę :stuck_out_tongue: