Mandriva 2008 na Windows xp

Czesc mam problem ,Windows mi sie znudzil ;] ,kiedys gralem na mandriva 2004 ,ale mialem problemy z kompem przez to ,ze zainstalowałem Mandrive 2004 na Windowsa xp. Niechciał mi się wtedy właczyć komputer :confused: . Mój kolega Po Informatyce powiedział ,że Mandriva bbyła starsza od windowsa. Czy jak teraz zainstaluje Mandrive 2008 na Windowsa XP ,to będą te same problemy??

Z góry thx

Witam.

Coś tu mi się nie podoba z tym twoim koleśiem że on jest po informatyce,chyba był tylko ma pierwszej i ostatniej lekcji w skali roku.

Zobacz sobie to

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34&id=21

Jest w tej demonstracji jak masz zainstalować linuxa i co masz przedtem zrobić i nic do tego nie ma wersja windowsa.

W linuxie instalujesz sobie WINE lub CEDEGA i ********* w gierki jezeli ci oto chodzi.

Korzystam z Linuxa jakiś czas wiec jest super pod każdym wzgledędem.

:smiley:

// Poprawiłem Twój post - gwiazdki/kropki, etc. nie zmieniają sensu rzeczy.

Kaka’

Ja instalowałem Mandrive 2008 i działa tylko że jak pierwszy raz uruchamiam kompa to muszę najpier włączyć Wndowsa i uruchomić ponownie komputer i dopiero w tedy włazić na Mandrive, taki dziwny myk bo popierwszym uruchomieniu kompa uruchomię Mandaryne to mam czarny ekran i tyle :stuck_out_tongue:

Nie wiem czego tak jest no ale coż ważne że Mandriva działa :lol:

Aha ,a dużo zmieniło sie w wersji 2008 ,bo mam albo 2006 ,albo 07 i nie wiem ,czy pobierac najnowszą wersje ,z góry thx :wink:

Złączono Posta : 29.11.2007 (Czw) 11:21

No i jeszcze jedno pytanie ,czy jak mam na windowsie zainstalowane sterowniki od karty graf. ,to czy musze instalowac na linuxie tez?

jinchuriki 2008 różni się tym że ma CompizFusion nowe KDE i takie tam, do Mandrivy jak chcesz to możesz mieć stery bo bez sterów nie odpalisz Compiz`a, a bez sterów będzie działać ale to będzie ubogie :stuck_out_tongue:

Czyli pobierac te 08 ,czy pozostac przy 07? BO wolalbym zostac przy starym ,to moglbym dzis zainstalowac mandrive

Złączono Posta : 29.11.2007 (Czw) 11:42

I czy jak uzyje gp parted ,to bede mogl poskladac partycje do jednej partycji?

Złączono Posta : 29.11.2007 (Czw) 11:57

I czy mógłby mi ktos podac link z opiesem instalacji Sterów do Nvidia Ge Force 5200? I takie pytanie ,instalowac wpierw windows i potem linuxa ,czy na odwrot?

tak. najpierw win później lin

jinchuriki wystarczy 07 z tego co wiem instalacja karty z pod znaku Nvidi przebiega bezproblemowo ni eto co z ATI, a po co ci Gparted

instalujesz windowsa zostawiasz n alinuxa jakieś 25 GB wolnego potem w Mandrivie sobie ustawisz, albo automatycznie mandroiva ustawi rozdzieleni partycji Swap i innych