Mandriva 2008,zatrzymuje sie podczas uruchamiania

Witam.

Miałem jakiś czas temu zainstalowaną Mandrive 2007 na której miałem zainstalowane i odinstalowane wszelkiego rodzaju programy i wszystko działało i uruchamiało sie dobrze.

Od chwili zmiany komputera i instalacji nowych systemów,sćiągnołem sobie finalna dystrybucje Mandriva 2008 która instaluje się tak jak powinna,natomiast po restarcie jest problem z uruchomieniem.

Pierwszy raz lub dwa sie uruchamia normalnie,lecz potem podczas uruchamiania w pewnym momencie zatrzymuje sie pasek postępu uruchamiania i tak zostaje do restartu systemu.

Dodam ze pobierałem również aktualizacje co nie pomogło w rozwiązaniu problemu.

Po ponownym uruchomieniu pasek postępu ponownie zatrzymuje sie w tym samym miejscu po sprawdzeniu konfiguracji dzwiękowych [OK].

NASTęPNIE ZATRZYMUJE SIę NIżEJ (NIE MOGE ZOBACZYć CO MIAł SPRAWDZAC NASTEPNIE BO NIC NIE WYSWIETLA SIE)

Instalowałem i formatowałem patrycje linuxowe kilkakrotnie i nic to nie pomogło.

Co może być tego przyczyna i jak mogę to doprowadzić do normalnej używalności(jak się oczywiście da ta dystrybucja),może to jakiś błąd w dystrybucji.

Na innym komputerze było niemal to samo i wolno działł,natomiast SUSE10.3 działało super.

Jeżeli to wina dystrybucji i nie tylko ja mam takie problemy z tym to prosze o sugestie jak,co,i czy warto sie dalej męczyc czy SUSE zainstalować.

pozdrawiam

MOże źle ściągnieta/ nagrana.

Zainstaluj sobie to opensuse.

Będzie najszybciej

Zaraz po botowaniu wciśnij esc żeby pokazał ci się log z botowania i tam zobacz na czym stanie…

Temat zmieniony.

Nie mogę zobaczyć na czym się zatrzymał bo sprawdził dzwięk że jest [OK] i poniżej miał coś dalej sprawdzać lecz stanął i nie wiem co to miało dalej być.

Przypominam iż po instalacji zrestartował się i uruchomił,lecz następnym razem i po kolejnych próbach juz sie zatrzymuje.

zrobiłem mu format i zainstalowałem po raz kolejny z pózniejszą aktualizacją wszystkich programów jakie znalazł w sieći i zatrzymuje się dalej w tym samym miejscu więc się zastanawiam czy może ta dystrybucja cos ma nie tak moze.

Zakładam że chodzi o PC’a

Spróbuj jak masz podpiętą kartę dźwiękową odpiąć ją i wtedy odpal kompa (podczas ładowania systemu odczekaj jakąś dłuższą chwile ).

Możesz to samo powtórzyć z kartą z neta (jak takową posiadasz podpiętą), a pisze tak gdyż miałem identyczny problem na Mandriva 2007.0 (system odpalał jak chciał ), a pasek postępu uruchamiania zatrzymywał mi się prawie za każdym razem gdzie indziej. Po odpięciu karty od neta pasek postępu uruchamiania po dłuższej chwili postoju w miejscu ruszał dalej, więc warto spróbować.

Albo tak jak napisał powyżej matiit.

Dziękuję wszystkim za usiłowanie pomocy,ale dam sobie spokój z tą Mandrivą 2008.

Zainstalowałem SUSE 10.3 i działa normalnie bez problemów z zatrzymywaniem się oraz wykrywa mi sprzęt jaki mam podpięty do komputera.

Drugą Mandrive 2008 zamówiłem sobie i kiedyś sprawdzę czy bedzie sie działo to samo czy może tamta była felerna.

To tak, trochę poza tematem, ale fakt. openSUSE jest bardzo dobry jeżeli chodzi o wykrywanie sprzętu i jego prawidłowej konfiguracji. Śmiga aż miło, w przeciwieństwie do np. Ubuntu :).

Co prawda, był mały problem z montowaniem partycji windowsowskich, ale rozwiązanie problemu to jakieś 10 sekund :wink:

Sorki, za ota.

Właśnie miałem szukać co i jak z tym montowaniem,bo właśnie mi coś brakuje tych windowsowych partycji.

Próbowałem w yast w sekcji partycjonowanie domontować nazwy ale coś nie bardzo,tzn.jest widoczny ale nie tam gdzie te dwie plus flop i DVD.

Jak byś mi podpowiedział bo w SUSE jeszcze sie nie orietuje za bardzo,ale śmigć to śmiga super.

:smiley:

yarecki2 wejdz na forum suse i w szukajce wklep fstab lub /etc/fstab i powiniennes znalesc wszystko co Ci potrzeba

I szczęka opadnie od rozwiązań.

yarecki2 odpal YaST --> zarządzanie oprogramowaniem --> wpisz w szukajke NTFS. Wyświetlą Ci się dwie listy. Po lewej aplikacje proponowane po prawej aktualnie zainstalowane. Znajdź aplikacje z opisem związanym z partycjami ntfs i doinstaluj je (z tego co pamiętam, to chyba trzeba doinstalować dwie).

Odpal konsole --> sudo su --> ntfs-config --> pojawią się menedżer konfiguracji. Zaznacz opcje, które są potrzebne (ja zaznaczyłem wszystkie)… dyski pojawią się w folderze media.

Pisze to z pamięci, więc mogą być nieścisłości.

Jeżeli coś nie działa --> odpal panel wszystkie programy. Po instalacji wyżej wymienionych składników, powinno na górze panelu pojawić się --> nowe programy i tam --> ikona dysku z opisem ntfs. Kliknij na to. Program się nie odpali, ale będzie informacja co masz robić. W pierwszym zdaniu jest dokładna nazwa polecenia do konfiguracji obsługi partycji ntfs.

Jak jest potrzeba, to w domu mogę zrobić tutek :wink:

P.S. W moim przypadku, przyniosło to rozwiązanie problemu. Czy tak będzie w tym przypadku ?? Nie wiem.