Mandriva 2010.1 KDE 4.5- po zalogowaniu czarny ekran

Witam

Mam problem z Mandrivą taki jak w temacie wątku. Otóż po włączeniu się systemu i automatycznym zalogowaniu na moje konto zawsze zastaję czarny ekran i parę włączonych okien, np z qnapi. Rozwiązaniem tego problemy jest wylogowanie się i odpalenie systemu w trybie gością, po ponownym zalogowaniu się (już na swoim koncie) problem znika pojawia się pulpit, nie pojawiają się okna które odpalały się wtedy gdy był czarny ekran, wszystko jest w porządku.

Tutaj nasuwa się moje pytanie, jak naprawić taki stan rzeczy? Szkoda mi czasu na wiecznie logowanie i wylogowywanie szczególnie jeżeli parę razy w ciągu dnia odpalam komputer, jest to bardzo denerwujące.

Za wszystkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczny

Pozdrawiam forumowiczów :slight_smile:

w opcjach wylogowywania i uruchamiania musisz ustawic zeby system startowal z pustą sesją wtedy te okna powinny zniknąć,jak wyłącasz system to czego nie zamknales wczesniej np.firefox uruchomi sie ze startem systemu…o to ci chodzi??

Dodane 10.09.2010 (Pt) 13:47

a ten czarny ekran moze byc spowodany przez blędną instalacje sterowników to karty graficznej…tak sądze

Dodane 10.09.2010 (Pt) 13:52

możliwe jest też to ze aktualizacja kde poszła nie tak jak trzeba

Okna pojawiają się tylko jak wyłączę komputer i loguje się na moje konto, wtedy jest czarny ekran i ekran np od Qnapi w którym szukam napisy. Wygląda to tak

zrzutekranu6.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Jak już napisałem wcześniej że rozwiązaniem jest przelogowanie się na konto gościa, a później ponowne zalogowanie się na swoim koncie użytkownika

Nie, sterowniki były wgrywane z systemem, chociaż takie problemy miałem po jakiejś aktualizacji więc być może masz racje, podejrzewam raczej że to jakiś błąd xorga, ponieważ po ponownym zalogowaniu nie mam żadnego problemu z grafiką i jej efektami

Odpada, żadnych problemów z KDE nie zauważyłem.

ALT+F2

Wpisz tam plasma-desktop lub plasma .

Dodane 11.09.2010 (So) 11:18

Czarny ekran znajduje się pod oknami, czyli nie jest powodowany przez problemy z kompozycją obrazu.

Działa :slight_smile: Dzięki wielkie za pomoc :slight_smile: Później utworzę skrót do programu o nazwie “plasma-desktop” i umieszczę go w /home/wojciech/.kde4/Autostart/ by automatycznie mi się ten pulpit uruchamiał :slight_smile:

Chyba że masz jakiś inny pomysł by pulpit uruchamiał mi się automatycznie?

To tylko obejście problemu, a nie jego rozwiązanie.

Poleciłbym napisać skrypt(poniżej), a do niego utworzyć ten skrót:

#!/bin/sh

sleep 2

plasma-desktop

(nie zapomnij o bicie wykonywalności)

Jest to konieczne z powodu tego, że plasma przy próbie uruchomienia sprawdza czy nie istnieje już jej instancja. Bez sleep może dojść do tego, że plasma uruchomiona przez autostart się wyłączy, a uruchamiane ze startem środowiska będzie mieć jakąś wywrotkę.

Przepraszam że tak długo nie było jakiejkolwiek reakcji z mojej strony. Skrypt utworzony :slight_smile: Wrzuciłem go do /home/wojciech/.kde4/Autostart/ Wszystko ładnie się uruchomiło :slight_smile: Dziękuję bardzo za pomoc :slight_smile: