Mandriva 2010. Błąd przy konfiguracji Wi-Fi. Zajęte IP?

Witam,

zainstalowałem Mandriva Linux 2010, chciałem skonfigurować połączenie internetowe, jednak po wpisaniu danych i zatwierdzeniu wyskakuje błąd:

XX.XX.XXX.XXX is already used by a connection that starts on boot (eth0). To use this address with this connection, first diasable all other devices which use it, or configure them not start at boot.

o co chodzi? Wiem, że zrobiłem jeden błąd przy instalacji, wybrałem połączenie inne niż moje i tam wpisałem cała konfiguracje. Napisałem do Zapytanka (mam nadzieje że kojarzycie :slight_smile: )i oni odpisali:

, Wyłącz wszystkie urządzenia podpięte do Access Pointa przez WiFi poza oczywiście twoim kompem" jak to zrobić, i czy to pomoże?

Moja karta sieciowa: RT2400 Wireless LAN Card.

Sprawdź czy ktoś się nie podłączył do twojej sieci i zrób tak jak proponuje błąd :slight_smile:

Tak na marginesie, nie powinieneś się tak publicznie chwalić adresem IP :slight_smile:

Pozdrawiam!

Zrobiłbym tak jak proponuje błąd gdybym wiedział jak to się robi ;p Dlatego piszę tu,

ale tak ogólnie to problem jest już rozwiązany, a rozwiązaniem okazał się niezawodny w Windows i jak się okazało w Linuksie także restart.:smiley:

roobal jakbyś mógł to napisz mi jak zrobić to co proponuje błąd, zawszę może się taka wiedza przydać.

Ps. IP zmieniony, nie wiedziałem że coś mi może zagrażać po podaniu IP.

Jedyne co mi na myśl przyszło to właśnie:

Lepiej się nie chwalić, nawet jeśli ktoś coś złego nie będzie chciał zrobić, to możesz trafić na jakieś dziecko neo, które będzie Cię floodować w celu sprawdzenia swoich “umiejętności” :slight_smile:

Pozdrawiam!