Mandriva - ile płyt do instalacji


(Kubekster) #1

Trzeba miec wszystkie płyty instalacyjne linuxa np Mandrivy 2006 żeby zainstalowac na kompie system? bo wiele razy widziałem że do ściągania jest CD1,CD2,CD3,CD4.


Zmiana tematu na mówiący o problemie

Areh


(aero) #2

no i musisz je ściągnąć każdą po kolei, wersja mandriva 2006 free ma 3 płytki, wypalasz na cd, po czym instalujesz cd1, potem instalator może cię poprosic o włożenie płyty 2 e.t.c


#3

ie7 , troche się mylisz. Do zainstalowania systemu wystarczy pierwsza płyta (na niej sa podstawowe pakiety), a resztę potrzebnego oprogramowania można już po instalacji zainstalować bezpośrednio z sieci (w przypadku Mandrivy poprzez urpmi, SUSE ma Yatsa itp.)


(aero) #4

czyli juz nei wiem, ja instalwałem mandrive 2005 to instalowałem wszystko z 3 cd, czyli można pobrać wersje mandrivy tylko 1 cd, i system mi normalnie bedzie chodził ?? :roll:


(Michal) #5

Wszystko zależy jakie wybierzesz pakiety, jeśli wybierzesz minimalny zestaw to możesz się wyrobić z jednej płyty


(Kubekster) #6

dobra zaczynam sciagać pierwszą płytke mandrivy

:smiley:


(aero) #7

tylko proponuje ci zassac wszystkie 3, bo przy jednej to będziesz miał system bez niczego, nawet neostrada ma firmare dopiero na 2 płycie


(Kubekster) #8

Dalczego w Mozilli jak chciałem ściagac Mandrive po wyłączeniu programu zaczyna sciagać od poczatku :o nie wiem jaki proghramem mam pobrać ta Mandrive?


(aero) #9

każdym akceleratorem pobierania, np. getright, masz to wszystko na vortalu