Mandriva na dysku D

Witam mam na dysku c windowsa i tu pytanie czy mozna zainstalowac linuxa mandrive na dysku d ?i jak pozniej to uruchamiac ?

W innych systemach nie używa się tego nazewnictwa partycja “C, D, …”, zresztą to bardzo mało mówi o dysku/partycji. Ogółem GNU/Linux instaluje się na innej partycji z innym niż pod Windows systemem plików, np. ext3. Jeśli chcesz mieć więcej niż jeden system operacyjny na jednym dysku, trzeba wtedy zainstalować odpowiedni bootloader, najpopularniejszy to chyba GRUB. Podczas instalacji wielu dystrybucji GNU/Linux GRUB lub inny bootloader zostanie zainstalowany automatycznie

Witam

Ja jak Miałem XP-ka i chciałem tez zainstalować Mandrive Xtreme 3. Zainstalowałem bez żadnych problemów i dodatkowych instalacji Mandrive na innej partycji niż Windows. A jak uruchamiałem przy uruchamianiu komputera miałem wybór czy chce uruchomić Windowsa czy Mandrive

Jak coś się robi, to należy to zrobić solidnie i zapomnieć o sprawie. obejrzyj tą demonstrację http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 … ja+systemu i na podstawie możesz bez trudu solidnie zainstalować Mandrivęlub innego linuksa. W instalatorze Mandrivy masz do dyspozycji narzędzie do partycjonowania dysków, przy pomocy którego możesz zmieniać rozmiar dysków i system zapisu plików.

Dokałdnie jak napisałem “Miałem XP” ale postanowilem Zostać przy Mandrivie I przy instalatorze podzieliłem dyski bez najmniejszych problemów i według własnych upodobań. Zgadzam się jak kolega wyżej napisał “Jak Robić To Robić Żeby Było Dobrze i Solidnie”.

Pozdrawiam

Ostatnia Mandriva niestety dodała mi złą ścieżkę do Visty, zamiast z “dysku C” dodała windows z “dysku D” a więc nie to co trzeba (miałem 3 partycje), no ale zawsze można po załadowaniu Mandrivy zmienić to ręcznie w Konfiguracji Komputera. Od razu podpowiem - windowsowe literki najlepiej wziąć z paczki na pclos2007:

http://rpm.pbone.net/index.php3/stat/4/ … h.rpm.html

Bo nawet płatne Xtreme nie gwarantuje czegoś takiego jak times new roman czy tahoma, a instalacja przez wine to nie to samo ;].

edyp ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go ponieważ nie używasz polskich znaczków (ą, ę, ź, ż, ć, ó, ł, ń). Proszę więc o poprawienie wszystkich swoich postów w tym temacie pod kątem polskich znaczków, przy użyciu przycisku zmien.gif