Mandriva One 2006- live cd czy instalka

Mam Mandrive One 2006 ściągniętą z tąd: http://www.mandriva.com/en/download/mandrivaone. Czy to jest qrde wersja live cd czy instalka, bo jak wsadzam do nepędu to odpala się tak jak live cd.

Przestaw w biosie na startowanie z napedu CD i się dowiesz :stuck_out_tongue:

outca$t. , ja dam taki mały OT. Najpierw pytałes sie o Ubuntu, zamiast troche poszukac i rozwiązać wszystkie problemy to walisz odrazu na Mandrive, która jest zupełnym nie udanym systemem. Wróc do Ubuntu i troche nim pomajstruj i napewno coś z tego wyjdzie ;]

nie wiem co się stało z tą stroną, ale to główna strona Mandrivy była.

No a co ja robię. I odpala się wesrja live. Tylko na pulpicie jest ikonka “live install”- czy cos w tym stylu i jak tak klikam to uruchamia się jakby windowsowski Paragon Particion Menedżer :smiley: i może się wtedy instaluje tylko , że nie miałem już czasu sprawdzić zresztą mam zainstlowane już Ubuntu.

Czy jest nieudanym to nie mogę tego potwierdzić ani zaprzeczyć bo nie wiem, lecz raczej dużo osób ma tę wersję Linucha.

Teraz będę sie tłumaczyć :smiley: ale Mandrive miałem razem z ubuntu, chcaiłem na początku zainstlować ją ale myslałem, że do live cd. Więc zainstalowałem Ubuntu i nie ma neta. A jak dzisiaj odpalam live cd mandrive to okazuje się, że net jest co prawda tylko na konfiguracji modem-kabel-karta sieciowa.

Kosior nie zmuszaj chłopaka na sile do ubuntu i nie mów co jest udane a co nie 8) Dla kazdego co innego. Na laptopy mandriva jest zaraz po ubuntu, czas pracy na baterii ma lepszy niz suse, obsluguje tez lepiej hibernacje, wiec nie jest to taki zly system jak gloszą linuksowe slogany. Dla poczatkujacego mandriva czy suse jest jednak wygodniejsza niz ubuntu, bo rpm mozesz zainstalowac prawym kliknieciem myszki. Co prawda malo sie nauczy o linuksie ale przestanie sie bać w nim poruszać. Moim zdaniem jak ktoś świezo przechodzi z windowsa i nie jest tzw. Cyfronem :stuck_out_tongue: To powinien spokojnie zaczynać od suse bądz mandrivy. Ja zaczynalem od ubuntu, wiec wiem jak ciezko sie przestawic od razu na konsole - pierwsze 3 dni to koszmar, pozniej jest ok.

Wszystko było by łatwiej gdyby pod ubuntu był net. A kiedyś był. Może ściągnę nowszą wersję i wtedy będą stery. Napiszę też na forum ubuntu.

outca$t. , a jaka ty wersje tego Ubuntu instalowałeś ?

Wersja 5.10 z przesyłki :D. Napisałem o problemie z netem na forum ubuntu ktoś odpisał więc będą próbował działać. Może jak ściągnę nowszą wersję to wtedy też będzie inaczej.

outca$t. , nie musisz ściągać na shipit.pl można zamówic Ubuntu 6.06 LTS (Long Time Support), i na tym spróbuj ;]

Gdzieś to przeczytałem, że wyszło kolejne Ubuntu, w którym poprawili 300 błedów.

Tak jest. 6.06.1

Poprawione Ubuntu

Albo nie widzę albo na oficjalnej stronie ubuntu nie jest napisane o wersji 6.06.1. No chyba, że ta wersja jest LTS? A ten link z dobrychprogramów nie chce się mi otworzyć- zbyt długi czas ładowania strony.