Mandriva opinia

co sądzicie na temat tego artykułu

http://gorzow-wlkp.pl/linux/mandriva2005_sdi.php

chodzi mi głównie o te słowa “Mandriva 2005 jest smutnym przykładem dystrybucji Linuxa, który z powodów prawnych musiał w krótkim czasie zmienić nazwę (z Mandrake). Zmieniono adresy stron www ze wsparciem technicznym i dotychczas znane linki nie działają. Gwóźdź do trumny to fakt, że Mandrake 2005 wydano w pośpiechu jako wersję niestabilną.”

Gwoździem do trumny jest niestabilność, wydanej w pośpiechu, Mandrivy/Mandrake 2005 - tak bym to napisał.

oraz

Mandriva 2005 jest smutnym przykładem dystrybucji Linuxa, która musiała z przyczyn prawnych…

ja tam na stabilność nie narzekam 8)

wszystkochodzi jak powinno, po instalce zrobiłem full update z konsoli i gitara :!:

Jakieś Głupoty napisane i tyle:

Aby uniknąć ewentualnych problemów zaakceptuj podczas instalacji, że domowa sieć będzie miała adres 192.168.1.0/24 , a nie np. 192.168.0.0/24 .

Mam na tym zakresie siec Internet udostępnia właśnie manriva z jednego kompa na dwa pozostałe w domu. Nie mbylo problemó z konfiguracją i działaniem.

Brak (po standardowej instalacji) okienkowego modułu Mandrake Control Center zwanego MandrakeUpdate. Służy do wygodnego zarządzania pakietami RPM oraz ich aktualizacji. Przypominam, że gdy ręcznie pobierzesz paczki do aktualizacji, to aktualizację wykonasz zleceniem rpm -Fvh *.rpm

Jak to nie- przecież jest.

Brak kilku przydatnych programików na tę wersję Linuxa. Mam tutaj na myśli Kadu (czyli linuxowe GG), gFTP (wygodny okienkowy klient ftp).

I tu jest i kadu i gftp. Ze nie ma w samemym distro - można bezproblemowo pobrac i zainstalować. Kadu mam w repozytoriach.

Głupi i nieobiektywny ten artykuł

ciesze się na wasze opinię,bo i tak zainstaluje sobie mandrive mimo tego artykułu.raczkuje w linuxie i wydaje mie się że to będzie wybór oki :slight_smile: