Mandriva - problem przy instalacji!

Byłem ciekawy i zainstalowałem Linuxa Mandrivę 2007 Free obok Windows - podczas instalacji o wpisanie konto administratora wpisałem moje imię, hasła nie wpisywałem, bo z komputera korzytsta kilka osób. Kilka kroków dalej a raczej przy końcu instalacji było zapytanie o użytkowników - nie wpisywałe nic, no bo w końcu adminsitrator został ustalony… Po instalacji w oknie logowanie wpisałem swoje imię, hasła nie pwisywałem i nic - logowanie nie powiodło się…

Co mam robic… Chciałbym może usunąc Mandrivę, ale nie wiem jak… POMOCY!

po pierwsze zmień podejście w temacie użytkowników

to nie windows że konto administratora jest domyślne dla każdego (totalny kretynizm) tutaj zaleca się korzystanie z kont zwykłych userów a konto ROOTa tylko na specjalne okazjie…

gdybyś jednak chciał jeszcze uratować tego linuxa to :

http://www.redhat.com/docs/manuals/linu … ingle.html

http://www.linuxfan.pl/dyskusje/pcol.20 … /4867.php3

potem jak już załadujesz sie to adduser i passwd (te komendy ci pomogą)

a jak chcesz go wywalić to w XP w panelu sterownia masz narzędzia administracyjne > zarządzanie komputerem > znajdź i wywal partcyje z linuxem…

Zrobiłem to… Uruchamiam kompa na nowo, i tak pojawia się wybór systemu, a jak wybiorę Linux lub chwile poczekam to i tak uruchomi się Linux. Poza tym się zawiesza…!

Wywaliłem i nic tego nie mam! Mam 58 GB… Przy instalacji wybrałem by Windows miał z jakieś 60 GB, wywaliłem partycje izostało tyle (było ze 3 partycji które Linux sobie stworzył chyba, a dysk maxymalny rozmiar mój ma 80 GB… Więc CO MAM ZROBIC BY POBZYC SIĘ LINUXA? PROSZĘ O POMOC! A jak nie to prowadzę kompa do serwisu - o ile mi pomogą!

ale wyczyść jeszcze MBR…

wkładasz płytkę od XP , R (konsola odzyskiwania systemu czy coś takiego)

i fixmbr lub fixboot

tzn. jaśniej!

nie krzycz…

wyłącz komputer > znajdź płytkę od XP > włącz komputer > w biosie ustaw botowanie z płytki > włóż płytkę od XP > zapisz ustawienia w biosie > uruchom ponownie komputer > naciśnij dowolny przycisk przed upływem 3 sek… > poczekaj aż XP załaduje swoje sterowniki > wybierz konsole odzyskiwania systemu > wybierz który system chcesz odzyskać z menu > wpisz hasło > jak pojawi się znak zachęty i możliwość wpisywania poleceń wpisz : help > znajdź polecenia z boot lub mbr w nazwie > i wpisz : help dane_polecenie > lub od razu wpisz fixmbr > odpal ponownie komputer bez płytki XP w napędzie… > ciesz się brakiem linuxowego bootloadera w MBR…

A czy czy

> przywravanie systemu w XP

> format systemu WinXP

by zadziałał?

No i do tematu: dochodzędo zapisu ustawień… Płyta w napędzie, pisze że butuje, no ale i tak pokazuje mi się bootloader. Nie wiem już co robic!

naciśnij dowolny przycisk , na dole jest odliczanie 3…2…1 i masz w tym czasie zdążyć…

po co formatować system ? !!

Nie, już dobrze - WinXP działa jak należy, bootloadera nie ma, a partycja z systemem jest w porządku! Dzięki Ci! Bałem się o dokumenty, dlatego teżzapisałem na odtwarzaczu MP3, który służy mi czasami jako pendrive.