Mandriva problem z powrotem do trybu graficznego


(michal85) #1

Zainstalowałem sobie sterowniki nvidia na mojej 64 bitowej Mandrivie Spring i pojawił sie problem. Logo zostało wyświetlone po chwili wyłączyło się i nic. Nie moge powrócić do trybu graficznego. Omnibusem w dziedzinie Linuxa nie jestem ale chcę się powoli z nim zapoznać gdyż mam nadzieję że wkrótce skończę moja niemiłą znajomość z M$ Windows. Szukałem ale nie znalazłem podobnego tematu na forum. Mam nadzieje że nie przeoczyłem. Proszę o pomoc.


(Stronkass) #2

Mógłbyś napisać jaką masz karte graficzną, zainstalowałeś kernel-source? Żeby powrócić do trybu graficznego wpisz po root mcc i tam w display zmień na otwarty sterownik , następnie startx. Dodaj repozytoria do urpmi ze strony easy urpmi , konfiguracja komputera-sprzęt-konfiguracja serwera graficznego system sam ci zainstaluje sterowniki. Najlepiej zainstaluj 32 bity jest taka opcja podczas instalacji ( chyba) bo z wersjami 64 bitowymi jest dużo problemów. Polece ci te strony http://www.mandriva.pl http://www.mandriva.org.pl , tam jest dużo opisów instalacji sterowników.


(michal85) #3

Bardzo dziękuję za pomoc, Twoje informacje się przydały. Zainstalowałem zły sterownik ale jak będę miał czas to postaram sie to naprawić teraz wiem na czym stoję. THX