Mandriva - warta uwagi?

Jest, chcę pobierać, ale tam jest dużo plików, trzeba pobrać wszystkie? :o

Nie

Zależy jaki masz procesor

Ale o tym było już kilka razy na forum poszukaj!!

A jakie pobrać?

Intel Celeron 2000 MHz w Lutym zmieniam na ten E6300 lub E6400. :slight_smile:

pobierasz to mandriva-free-2007-DVD.iso

i ew. sumy md5 żeby sprawdzić poprawność

matiit , a czy mogę pobrać to z torrenta lub z jakeigos p2p? Bo przez Operę będzie mi pobieralo 20 godzin i znając moje szczęście zerwie połączenie przy 99,9 %. :frowning:

to pobierz przez jakiś akcelerator pobierania/ menedżer pobierania

Na windowsa polecam WellGet i DAP

Na Linuxa wget, d4x

One są pod IE?

tzn ??

Trochę zaczynamy OTować

Poprostu je pobierz i zainstaluj chyba sobie poradzisz z obsługą

mimo wszystko polecam jeszcze raz przemyśleć decyzję.

Ubuntu to łatwa, a zarazem bardzo ciekawa dystrybucja.

płyta zajmuje ~600mb, więc ściągnie się dużo szybciej.

przeglądnij ten poradnik:

http://www.pmu.4.pl

Pytanie było o mandrivę a nie o ubuntu.

Polecałbym płatną mandrivę (coś ok. 140 w sklepie mandrivy) osobom, którym nie chce sie uczyć linuksa a nie stać ich na utrzymanie legalnych zabezpieczeń typu pakiety bezpieczeństwa co rok. Najlepsza wersja powerpacka (230 zl) ma i cedegę i cross office, wiec mozna pracować np. na officie, photoshopie czy zagrać np. w NFS Carbon. Ale jaka jest wydajność gier pod cedegą to nie wiem.

A darmową madnrivę, czyli bez dodatków komercyjnych to polecam osobom które chcą w miare bezstresowo przejsc w swiat linuksa, nie rezygnujac tez w winwowsa (dual-boot) lub takim, które chcą po prostu nauczyć sie od czegos latwego by kiedys na zawsze zrezygrowac z windy, a nie graja w gry.

Ja na przyklad kupując kiedys pudełkową wersję Suse 10 troche załuje wydanych pieniedzy (ok 230 zl) bo za takie pieniadze wolalbym powerpacka PRO BOX albo GOLD (ten tanszy z cedegą albe bez cross office)

Na tą chwilę jestem zwolennikiem czysto darmowych dystrybucji, ale są one nieco trudniejsze i bardziej czasochłonne do opanowania i konfiguracji.

http://mandrivastore.pl/?show=pwp_pro_2 … a94d9062ca

Po pobraniu należy nagrać z tego orbazu .iso? Ale na jaką płytę? ;o Teraz ma 4,5 GB, a potem zapewne więcej.

Może DVD?

chyba mam prawo polecić coś innego, zwłaszcza, że temat brzmi “Mandriva - warta uwagi?”.

ja odpowiadam tylko na pytanie.

na temat Mandrivy chodzą różne opinie, więc ze swojej strony polecam również łatwą dystrybucję, ale w moim (i zapewne wielu) przekonaniu lepszą - Ubuntu.

Jeżeli chodzi o mandrive to polecam 2006 :slight_smile: Mandriva 2007 sprawiała mi niespodzianki zaraz po instalacji także odradzam…a tak wogóle to polecam ubuntu edgy eft :slight_smile: Świetna dystrybucja :slight_smile: