Mandriva - zawiesza się podczas uruchamiania

Witam, chciałem wziąć się za Linux’y no i mam problem, gdy wsadzam płytkę (*.iso) Mandrive to przy ekranie z napisem “Trwa Bootowanie…” w pewnym momęcie pasek się zacina i “uruchamianie” staje i nic dalej się nie dzieje, problemy mam z innymi linux’ami, lecz z Puppy Linux żadnych kłopotów :? Co mam zrobić, aby jak normalny człowiek uruchomić Mandrive ??

Bardzo proszę o odp. :wink:

Tez tak mam i za chiny nie wiem czemu ani Ubuntu ani Mandriva nie ruszy, to sprbuje z Puppy :slight_smile:

Jaką masz grafikę?

Obecnie mam Gforce FX5500 i nie wiem czemu nie chce się dalej uruchamiać… Próbowałem dużo wersji tych linix’ów, ale lipa :stuck_out_tongue: Pragnąłbym uruchomić mandrive, bo kumpel go zna i poleca :smiley: Więc kto wie jak to zrobić ?? Będe bardzo wdzięczny :slight_smile:

Chyba jądro obsługuje taki przełącznik, jak novesa lub coś podobnego. Najlepiej sprawdź w Google. Aby ustawić parametry jądra, to w Grubie naciskasz esc, tam wybierasz e dla najbardziej odpowiadającej ci opcji, przechodzi do linijki rozpoczynającej się na kernel, naciskasz esc i tam dopisujesz to na końcu(strzałki prawo/lewo i end/home powinny działać; zmianę zatwierdzasz enterem). Gdy już to zrobisz, to wciskasz b(od boot).

A nie :stuck_out_tongue: miałem wszytko na CD-RW przegrałem wszytko na CD i hula :wink:

Rzeczywiście z tymi CD-RW to dziwna sprawa. Mi zadziałało chyba tylko raz z *-RW.