[Mandrivka] L i dziewiątki

Witam! Mam problem, mam partycję na Mandrivę 2006 free PL i Win98SE PL, z tym że winda nie działa, a Mandriva miała się świetnie, do czasu, gdy włączam komputer nie do chodzi do wyboru partycji, zamiast tego pisze, że ładuje IDE1 pierw napisane jest L a później pełno znaków dziewiątek…

Czyli 999999999999999999999999999999999999999999999999999999999…

Błagam o pomoc! Nie znam hasła na BIOS a informatyk mieszka 300 km stąd.

BIOS nie jest problemem,wystarczy wyciągnąć na chwilę baterię na płycie głównej…Sprawdź też wszystkie połączenia,kable,kondensatory,etc.

Sprawdzę, nie ma inszego sposobu? Nie wiem, działał a gdy włączyłem po 4 godzinach padł i pokazują się 99 :confused:

Nie wiem jak masz ustawiony bootloader,możesz spróbować z dyskietką startową windy.

Sposób jest,o ile masz skopiowany plik lilo.conf i xorg.conf z mandrivy…

Rozebralem jednostkę, porozłączałem ‘wydmuchałem’ nic pisze IDE0 load OK

i L 99 99 99 99 etc.

Nie mam dysketki czy płyty startowej Windki, ma je ten cały informatyk, o którym pisałem kilka postów wcześniej.

Znajomy mi powiedział, iż to jest portal profesjonalistów, dzięki za pomoc, ale na razie nic nie skutkuje… :frowning: :frowning:

jak mam to rozumieć?

konsolę masz, czy nie - czy jesteś w trybie tekstowym, czy komputer się zawiesza?

jaki system plików?

nie dochodzi do konsoli bo lilo sie wywalilo

trzeba zbootowac komputer z plyty instalacyjnej mandrivy i na pierwszym ekranie wcisnac F1 i wpisac rescue i zaladowac od nowa program rozruchowy (lilo)

tomekbombka proszę nazwać temat konkretnie

ok, nie dochodzi do konsoli, nie mam płytki mandrivy ma je informatyk, czyli już nic nie zrobię?

Złączono Posta : 04.11.2006 (Sob) 10:50

Blagam! POMóżCIE!