Manjaro 17.0.1: po aktualizacji brak WiFi na sterowniku własnościowym

Panowie.
Uznajmy, że problem rozwiązany. Serdecznie dziękuję za Waszą pomoc/wyjaśnienia/wskazówki/etc. No i oczywiście za zainteresowanie moim problemem.
Co prawda jako klasyczny użyszkodnik :slight_smile: namieszałem ale co zrobić: nauka kosztuje.
Myślę, że posta można zamykać ku potomności i przestrogi dla kolejnych użyszkodników.
Pozdrawiam.

Przeczytałem, chodzi mi tylko o to dlaczego w GUI ma tylko instalować? to było zbyteczne ja się dopiero dowiedziałem że w Manjaro jest jakieś GUI do instalacji kerneli,
fakt jest pamac ale nie ma jak terminal :wink:

Gwoli ścisłości jest chyba 100% na odwrót.
Jeśli chodzi o DKMS to zostało ono “wymyślone” m.in. po to, by nie trzeba było budować modułów dla każdej wersji kernela, a zostawały one przebudowywane gdy pojawi się nowy kernel w systemie. Więcej (choć i tak mało): https://pl.wikipedia.org/wiki/Dynamic_Kernel_Module_Support
M.in. dlatego, ze względu na przejście przez Archa na DKMS moduły broadcom-wl są udostępniane właśnie w tej wersji. Nie jest konieczna wersja dla każdego kernela, który się pojawia.
W Manjaro - co zresztą wcześniej pokazałem - istnieją wersje tego sterownika dla każdego z kerneli, które są oferowane w tej dystrybucji oraz wersja DKMS. Teoretycznie winno być możliwe stosowanie wersji DKMS zainstalowanej “raz na zawsze” (i tylko jej aktualizowanie) oraz instalowanie wersji dla określonego kernela. Niestety - jak większość “automatów” mhwd jest na tyle mądry, na ile oprogramowali go ludzie za jego rozwojem stojący. Nie jest to narzędzie doskonałe i - przede wszystkim - nie zwalnia od myślenia. W przypadku akurat tego modułu wgranie innego kernela do systemu niż dotychczasowy (np. w miejsce 4.4 wersji 4.9) spowoduje, że nie zostanie automatycznie zainstalowany sterownik dla tej wersji. Trzeba będzie go doinstalować oddzielnie i to przed przejściem na nowy kernel. Inaczej mogą być problemy z połączeniem z internetem.
Koniec niekoniecznie off-topu.

I tu się zgadzam na 1000% przy tylu kernelach co buduję ( zmieniam ) to bym musiał za każdym razem budować moduł virtualbox a tak DKMS sam buduje ot tyle :wink:

Dziękuję