Marihuana, Kodeks, Prawo. Czy wolno?

(Tony321) #1

Wiecie może czy w prawie polskim jest jakis punkt w kodeksie, że zakazane jest posiadanie Marihuany w jakiej kolwiek postaci ? Czy to czapki z naszywką trawki, pierscionek z Marihuana czy koszulka czy co kolwiek gdzie ten krzaczek wysępuje ?? Nie jest to czasami jakies jakby rozpowrzechnianie narkotyka?

(Maciejboss) #2

no chyba za koszulkę czy czapkę cię zamknąć nie mogą tylko za bezpośrednie posiadanie i rozprzestrzenianie narkotyku

(Czarna Owca Qwerty) #3

a jeżeli ktoś to rozpowszechnia w avatarze? :wink:

(janiś) #4

za obrazek czy to na koszulce czy na innym ubraniu czy obrazku w necie nic ci ie mogą zrobić, nawet jeśli jesteś zjarany a nie znajdą u ciebie narkotyku to i tak ci nic złego nie zrobią, jedynie przesłuchanie i takie tam, ale żadnej kary nie płacisz ani nie mogą cię zamknąć

(fiesta) #5

Z tym to się nie za bardzo zgodze, bo jeżeli popełniłeś pod wpływem narkotyku wykroczenie to cię zapuszkują, a jezeli jesteś niepełnoletni możesz od razu bez wykroczenia trafić do Izby Dziecka.

(janiś) #6

jeśli popełniłeś wykroczenie to tak, to cię mogą przymknąć, ale jeśli sobie siedzisz na legalu na ławeczce i nic złego nie robisz to ci nic nie zrobią, wie bo miałem już nie jedno takie spotkanie z władzą, raz mnie tylko wzięli na przesłuchanie i pytali sie tylko skąd mam zielsko ale wcisnąłem im kita, że nie wiem jak się koleś nazywa, jestem niepełnoletni

(fiesta) #7

Masz powód do dumy :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

(Tony321) #8

w TV słyszałem ze koles beknął za to ze mial tam cos z garderoby i na tym motyw Marii .. hmm

(baciany) #9

A teraz odświeżę temat. Czy marihuana będzie w ogóle kiedyś legalna w Polsce, czy ktokolwiek w rządzie chce to zalegalizować ?

(klopas) #10

z tego co mi wiadomo posiadanie w celach kolekcjonerskich jest niby legalne :stuck_out_tongue: zażywanie chyba nie (w każdej postaci czy to skręt, joint, z fajki wodnej czy z ciasta) no i uprawa na 100% nie... sprzedaż raczej też nie...

ale co tam, raz na jakiś czas trzeba sobie poprawić humor :smiley: