Maska podsieci w Neostradzie

Owszem, byłem i nadal jestem pewien tego co napisałem. Nie wycofuję się z tego.

Później jednak Ci napisałem, że ta wypowiedź była zbyt skrócona z czego mogłeś wysnuć błędne wnioski.

Nadal chyba nie rozumiesz czym jest maska i o czym decyduje.

Nie, przy takiej masce można mówić co najwyżej o podsieci złożonej z 1 hosta, czy też braku podsieci …i tylko tyle.

-tylko musisz wiedzieć co to podsieć.

A co do tej (nie)zmienności maski, to już wcześniej pisałem - maska jest zależna od segmentu sieci.

Poszukaj sobie w necie o pulach adresowych neo, coś jest chyba na wiki - ale nie powiem by informacje te były aktualne i kompletne.

Zobaczysz jednak, że adresy są podzielone na pule i rozdzielane wedle lokalizacji klienta. Dopowiedz sobie resztę.

Weź jeszcze może skorzystaj sobie z tracerta i prześledź drogę swoich pakietów. Potem pomyśl, dlaczego ja mam tak, a ty inaczej :stuck_out_tongue:

Teoretycznie wiem czym ta maska jest i o czym decyduje, lecz ja pytałem tylko czy maska jest zmienna.

Z tego co napisałeś to wydaje mi się ze dla mnie maska jest stała, jako przydzielona do danej lokalizacji ? mojego rejonu?? czyli wszyscy mieszkający nie daleko mnie powinni mieć taka sama maskę??

Teoretycznie tak. Choć z tym “blisko” to bym uważał.

Ja, zawsze lecę przez bramę kra-ru3.neo2.tpnet.pl [213.25.2.74] i maskę mam jaką mam, moi sąsiedzi bliżsi i dalsi ta samą.

Ty zaś lecisz przez ols-ru2.neo.tpnet.pl [213.25.2.153] i najpewniej każdy kto poleci przez tą bramę będzie miał taka samą maske jak ty.