Masowa zmiana kodu w wielu plikach

(Rksi) #1

Witam,

Czy jest jakiś program / edytor ww, który pozwoli mi na zmianę tej samej linijki kodu html w kilku czy kilkunastu plikach i zastąpienie ich jednakowym kodem dla każdego pliku? Tzn. jakbym chciał zmienić w każdym pliku "rafał" na "Rafał" w linijce 5.

(adam9870) #2

Wydaje Mi się, że w czystym HTMLu nie :?

W PHP jest funkcja include i na jednej stronie (np. test.php) wstawisz to co chcesz aby było w innych plikach np:

a na stronach w których chcesz aby była pokazana informacja którą umieściłeś wstawiasz kod:

<?php

include("test.php");

?>

i potem możesz łatwo to zmieniać. Np. Zmieniasz Test 1 na test 2 i będzie to na wszystkich stronach na których wstawiłeś te include.

Tu temacik o include :wink:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=71800

(Rksi) #3

Czyli do html nic takiego nie ma? Bo mam już kilkanaście plików w html a teraz muszę w każdym zmienić kilka rzeczy i trochę nie chce mi się każdego z osobna edytować. Ale jakoś będę sobie musiał poradzić.

Albo przerobię wszystko do php. Dzięki za kod.

(Daro U) #4

z tego co pamiętam program WebSite PRO 4.3 ma opcję zamiany dowolnego ciągu znaków na inny w wielu plikach naraz

(X Studio) #5

W Dreamweaver-e bez problemu możesz to zrobić.

Wciskasz na pierwszym z plików ctrl+F i podajesz że nie ma zamieniać w otwartym dokumencie tylko albo w "otwartych" albo na całym katalogu