Masowa zmiana nazwy zdjęć z rozdzielczością w nazwie

Witam,

Poszukuję programu do masowej zmiany nazw zdjeć. Ale uwaga - chodzi mi o taką zmianę aby w nazwie znajdowała się rozdzielczośc zdjęcia. Czyli ma być ustawiona przeze mnie nazwa + automatycznie pobierana rozdzielczość. np. (Komputer_1600x1200.jpg)

Szukałem i Picasa ma taką opcję ale między nazwą a rozdzielczością daje spację, a ja nie moge sobie pozwolić na ręczne kasowanie spracji z kilkuset zdjęciach :slight_smile: VSO Image Resizer tez ma taką opcję ale muszę też wtedy zmienić rozmiar zdjęcia - a tego nie potrzebuję.

Dobrze byłoby abym nie musiał wchodzic do każdego foleru osobno tylko mógłbym zrobić to tak jak w VSO Image Resizer, czyli zaznaczam foldery ze zdjęciami i już.

W googlach szukam juz od 2 godzin i nic :slight_smile: Dzięki za porady…

Zrób Picassą i potem masowo zamień spację na podkreślnik w total commander.

Ale w Total Commanderze będe musiał wchodzić w kązdy folder oddzielnie prawda?

A szkopuł jest taki że mam 70 folderów i w każdym z nich sa 4 zdjęcia. No i nie jest to sprawa jednorazowa, dotyczy ona każdego dnia mojej pracy :slight_smile:

W sumie to tak jak mówisz, mogę zamienić spację na podkreślenie ale może jakimś programem który zrobi mi to po zaznaczeniu folderów…?

No to w irfanview masz przetwarzanie wsadowe. przenosisz foldery do okna i będziesz mieć wszystkie pliki z folderów i potem piszesz wzorzec nazwy.

No to z tym może pokombinuje…

A nie znacie jakiegos programu który w nazwe wrzucałby rozdzielczosc z exifu?

Bo programow do zmiany nazwy jest multum, dają mozliwosc wstawienia daty, godziny, rozmiaru w kb, mb itd. Ale kurde mało który ma w opcji wstawianie rozdzielczości…

Zrób tak jak mówiłeś z tą Picassą, następnie przejdź do Total Commandera i wciśnij na główny katalog ze zdjęciami Ctrl+B i powinien się pokazać widok płaski bez folderów. Wtedy masz prostą drogą do edycji nazw ( Ctrl+M)