mAsystent CRM+PIM Problem z danymi KTO KORZYSTA?

Hej.

Witam wszystkich ciepło :slight_smile:

Jestem tu dość nowy, więc nie bijcie :smiley:

Mam problem z oprogramowaniem mAsystent.

Pierwsze, jeśli ktokolwiek z Was korzysta z tego programu, lub korzystał PROSZĘ podpiszcie się pod tym wątkiem jakie są Wasze wrażenia/spostrzeżenia.

Do rzeczy.

od niespełna dwóch miesięcy w firmie działamy na tym właśnie programie. Obecnie korzysta z niego 4 użytkowników ( z czego 2 sporadycznie,a z tych dwóch jeden prawie wcale :stuck_out_tongue: )

Jako że ja go wdrożyłem sądząc że będzie to najbardziej dopasowane do potrzeb firmy rozwiązanie (sam pracuje tam 2 tygodnie dłużej niż sam program…), to jakby nie było sam za niego odpowiadam.

Obecnie działamy na ponad 700 rekordach w bazie firmowej, 80% z nich posiada mniej lub bardziej rozbudowaną historię klienta (w niektórych przypadkach jest to po 10, 11 wątków), do tego w 40% rekordów w bazie, posiada dość zapisaną zakładkę UWAGI.

Sama baza nie waży dużo, bo około 800 kB.

I niestety, nie wiedzieć czemu, od jakiegoś tygodnia program STRASZNIE wolno działa. Aktualizacja danych klienta potrafi ciągnąć sie 20 sekund co jest NIEDOPUSZCZALNE u nas w firmie, ponieważ pracy jest ogrom, i wprowadzanie danych musi odbywać się bardzo szybko.

Kompaktowanie bazy nie pomaga.

A co do samego kompaktu jej, to także mam pewne zastrzeżenia, jednak nie jestem pewien.

Czy zdarzyło się komuś, że po kompakcie bazy dane się “przesunęły” ???

Mam na myśli np to, że :

Obecnie rekordy w bazie mamy rozgraniczone na aktywne ( baza ogólne A-Z), oraz rekordy zablokowane okresowo które wpadają co jakiś czas do bazy ogólnej do “ponownego przemiału” :stuck_out_tongue: (“TEMP”).

I zauważyłem (mam nadzieję że to jakaś pomyłka ludzka a nie systemowa!)), że po kompakcie bazy, niektóre rekordy posiadające odpowiedni status i historie, które były w TAMP’ach, nagle znajdowały się w bazie ogólnej, u niektórych brakowało statusów, czy niektórych danych.

Czy komuś także przytrafiły się takie problemy ??

Obecnie na 735 rekordów, mamy około 500 spraw w zakładce Historia klienta.

Wszystkie komputery połączone są przez siec WLAN (pod tym względem nie ma problemu).

Bardzo proszę o Wasze opinie i porady, ponieważ program działa ledwo 2 miesiące a robią się schodki.