Maszyna Virtualna do Windowsa 7 - jaka?


(Portal) #1

Witam

Posiadam Laptopa z windowsem 7 home premium 64 bit. Muszę zainstalować sobie windowsa XP na maszynie wirtualnej. Jaki program w stylu maszyna wirualna byście polecili ? Chciałbym aby jak najmniej obciążał system i jak najmniej mieszał w windows 7


(system) #2

:arrow: Windows XP Mode


(Freeq52) #3

Z darmowych Virtualbox. Z płatnych Vmware.


(Portal) #4

który lepszy ? :slight_smile: tak jak pisałem wcześniej zależy mi aby jak najmniej obciążał system (nie potrzebuje nawet sieci itp)


(Freeq52) #5

Chodzi Ci o Virtualbox i Vmware? Lepszy jest VMware, jednak kosztuje w cholere i ciut ciut. Dlatego lepiej zaopatrzyć się w Virtualbox, który jest za free. Ma mniejsze możliwości, ale zaoszczędzasz jakieś 700-800zł.


(Winor Mzt) #6

Jeżeli nie zależy ci na wirtualizacji 3D to XP Mode od Microsoftu wystarczy (link podał grandmaniek2010) wystarczy, iż oszukasz stronę (podasz, że posiadasz 7 Pro/Enterprise/Ultimate/ x64) a jeżeli zależy ci na wirtualizacji 3D to najlepszym darmowym programem pod Windowsa jest VMware Player zapoznaj się z moim wpisem na blogu.


(kamil_w) #7

Firma VMware nie ma sobie równych jeśli chodzi o wirtualizację. I udostępnia ona również jeden ze swoich produktów za darmo do użytku domowego - jest to VMware Player. VirtualBox jest za darmo, ale ma sporo wad.


(ktośtam) #8

Ludzie przecież napisane jest w pierwszym poście, że ma Windows 7 Home Premium a XP Mode działa tylko na Windows 7 Professional, Enterprise albo Ultimate.

BTW zainstaluj VirtualBox - jest za darmo i całkiem nieźle się spisuje.


(saturno) #9

Nie wiesz o tym, że w niektórych grach należy w VirtualBoksie wyłączyć integrację myszy?

Może 3D też uruchomiłeś tak nie do końca (kto by tam czytał manule).


(Lost World) #10

Tylko i wyłącznie VMWare