Maszyna wirualna a Windows7

Witam. Chciałbym zainstalować sobie W7 na maszynie wirtualnej, ale nie wiem jaki program będzie do tego najlepszy. Pobrałem W7 Beta 1 bulid 7000 64 - bit ze strony Microsoftu. Mój system to Vista Home Premium 64 - bit.

Co kto lubi. Na początek najlepszy będzie IMHO VirtualBox, ale porównaj także Virtual PC.

A skąd ściągnąć VirtualBoxa (bo z firmowej strony nie ściągnę). Na IDG jest napisane, że program emuluje tylko systemy 32 bit. Aha - czy jest jakiś program, na którym da się uruchomić WM z W7 i Aero?

No cóż - nie ponieważ nawet gdybyś miał procesor Corei7, oraz 6 GB Ramu DDR3, to i tak niemógłbyś tego uruchomić. To tak jakby ktoś zapytał “czy można mieć emulator XBOX 360 na komputerze?”. Mieć można tylko wydajność o 200 % za mała. Windows 7 na maszynie wirtualnej się uruchomi ale będzie chodził z minimalną możliwą efektownością i efektywnością. Maszyna wirtualna zabiera tylko część zasobów twojego komputera, ale nie przejmuje ich wszystkich. Po drugie IMHO, (ja tak zrobiłem), lepiej wydzielić sobie 80GB dysku twardego i zainstalować Windows 7 jako drugi system operacyjny. Tylko wtedy poznasz ten system takim jakim on jest naprawdę - z windows aero i z pełną wydajnością - to naprawdę najlepsze rozwiązanie. Do podzielania dysku użyj programu Gparted - nagraj go na płytę i uruchom z niej komputer.

VMWare-płatny umożliwia uruchamianie 3D Direct x 9.0 dlatego powinno aero odpalić, ale nie próbowałem i niewiem.

Dawidd ale Aero jest obsługiwane przez Directx 10 a nie 9 ^^.

DragonIce , niestety mylisz się. Oto dowód, polecam poczytać http://www.howtogeek.com/howto/windows- … uirements/

Cytując przytoczony art :

Hmm czy to trochę nie dziwne, że interfejs systemowu jest uruchamiany na directxie który NIE JEST zawarty w systemie? Bo przecież 9 jest w Viscie tylko emulowana.

A to ciekawe… To co powiesz na to: Miałem kiedyś kartę Geforce 6100 256 256 i odpaliłem aero w Viście, a ta karta nie jest obsługiwana przez DX 10 :slight_smile: I Vista ma normalnego Directa x 9 tylko że bardzo starą wersję.