Matrix HD 5870 artefakty

Witam wszystkich. Mam pytanie , może ktoś miał podobny przypadek chociaż po przeglądnięciu forum nie znalazłem. Niedawno kupiłem kompa:

Procesor: AMD Phenom X6 1090T

Chłodzenie: Chłodzenie wodne Corsair Hydro H60

Płyta: Asus M4A89TD PRO/USB 3.0

Grafika: Asus HD 5870 Matrix 2Gb/DDR5

Pamięć: Kingston HyperX 8GB (2x4GB) 1600MHz PC3-12800

Zasilacz: Antec Gamer High Current HCG-750

Dyski:

System Win 7 64 zainstalowany na 2x SSD OCZ Vertex2 60 GB spięte w Raid0

2 dysk: Hitachi DeskStar 7K3000 3 TB (64MB, SATA III)

3 dysk: WD Caviar Black 1TB 64MB SATA III

Teraz o problemie, system chodzi super jest szybki i stabilny. Jednak po uruchomieniu np.Stalkera,BF3,MW3,chodzi ale na osobach lub drzewach czy trawie widac małe kwadraciki w innym kolorze i wysypuje się lub zamarza. W Stalkerze musze włączyć oświetlenie statyczne w opcjach i to pomaga. Po kilku chwilach w grze zawiesza się i wiatrak na grafice zaczyna chodzić na 100% przez 1-2 sekundy.Pózniej tylko reset pomaga. Pasta zmieniona i dobrze wentylowana obudowa. Temperatura na grafie około 80 na GPU i 88 na Pamięciach.Sterowniki Catalyst 12.1. Na innym forum sugerowali żebym zmniejszył taktowanie (894/1200 default) i rzeczywiście na takcie 700/1000 wszystko chodzi i się nie wysypuje. Ale oczywiście spada wydajność. Proszę o pomoc.

Zaktualizuj sterowniki do wersji 12.2 która wyszła kilka dni temu.

Sprawdź temperatury karty podczas pracy z pulpitem jak i podczas grania. Możesz za pomocą afterburnera spróbować podnieść napięcie karty, może pomóc.

Stery zaktualizowane. Temp.w pulpicie 38 GPU i Memo. W grze od 84-87 GPU i 86-90 Memo. Próbowałem Afterburnerem ale mimo zaznaczenia Unlock nie moge podnieść napięcia. Ale dlaczego podnosić napięcie? Czy fabryka się myli?

Kolego ja mam Asus HD4850 TOP już rok czasu i lecę na zmniejszonych taktowaniach zeby uniknąć takich problemów jak u Ciebie.Jeśli karta nowa to do wymiany . Najnormalniej w świecie w fabryce zbyt mocno ją przetaktowali i teraz masz skutki . Ja tam obniżyłem taktowania i w sumie już nawet nie pamiętam że takie coś mam . A zbytniego obniżenia wydajności nie zauważyłem ( chociaż na pewno jest , ale drugiej strony kiedyś jak podkręcałem inną kartę dla zabawy to zauważyłem że jej wydajność spada ) . I na koniec : wymień kartę lub tak jak ja obniż taktowania i po problemie . Pzdr .

Rozumiem. Niestety jest już po gwarancji. Czyli pozostaje obniżyć i zapomnieć. Chociaż kusi mnie podnieść jeszcze napięcie i sprawdzić, ale jak już pisałem nie mogę afterburnerem.

Zmienić napięcia spróbuj jeszcze za pomocą ati tray tools i sapphire trixx.

Próbowałem już za pomocą Asus itracker-nie widzi karty(can not find Support Card) ASUS Smart Doctor- to samo , Ati tray tools- nie widzę nigdzie opcji zmiany napięcia, Sapphire Trixx -nie podświetlona opcja zmiany napięcia. Tragedia…