Matryca w Lapku nie "zaskakuje"


(Radziunakon) #1

Witam, mój brat ma problem z lapkiem. Sytuacja wygląda następująco.

Włączając laptopa, na matrycy nie pojawia się nic. Słychać jak chodzi chłodzenie i słychać jak się "bootuje" normalnie lapek.

Po paru minutach, po nieudanym boocie laptop się resetuje i znów próbuje "zaskoczyć". I tak aż do skutku.

W UK za naprawę krzyneli mu 200 funtów...

Dlaczego lapek nie zaskakuje?

Ile może kosztować taka naprawa w Polsce?


(Gen Salvador) #2

w serwisie zapytaj, spróbuj uruchomić kompa z jakaś płytą, najlepiej z OS albo recovery DVD


(Radziunakon) #3

W serwisie powiedzieli, że wystarczy przeinstalować system. Mam tego lapka teraz przez pare dni w domu i pomęcze go(hp pavillion dv6000). Szczerze to wątpie, żeby pomógł nowy os bo wkładając live cd z linuxem nie wyświetla się ani boot screen ani nic od linuxa. Dopiero po dwudziestym czy trzydziestym reboocie moge zabootować płytę;/


(Technik Elektro) #4

a w ogóle post startuje ?? problem jest z bootowaniem OS'a ??


(Radziunakon) #5

Post to znaczy logo hpeka i potem post screen? Właśnie nie startuje zawsze. Raz na 30 resetów sie uda, takto nie idzie ani zabootować płyty ani do biosa wejść.


(Technik Elektro) #6

to niestety serwis, wygląda na wysypaną płytę główną, radzę przeszacować koszty.


(Radziunakon) #7

Ponieważ jutro szkoła dałem sobie dzisiaj już spokój. W przeciągu 6h udało mi sie lapka 3 razy odpalić....(tak żeby sie post screen pojawił i dalej szło). Jutro może skocze do serwisu i poczekam na diagnoze. Na allegro patrzyłem, płyta główna do tego lapka 700 zł :confused:

BTW skoro daje się uruchomić to może jednak coś innego?

Edit: Po diagnozie z serwisu :Padła karta graficzna.(po powrocie z serwisu rzeczywiście, podłanczam swojego crteka pod lapka i też nie idzie).

Konkretny model laptopa to HP Pavilion dv6116. Nie wiem jaką ma karte graficzną, jedynie jest nalepka od nvidii. Jak to jest z wymianą grafiki w laptopie. Da się to zrobić? Po googlowaniu stwierdzam,że jest wlutowana, prawda?