Matryca w Lapku nie "zaskakuje"

Witam, mój brat ma problem z lapkiem. Sytuacja wygląda następująco.

Włączając laptopa, na matrycy nie pojawia się nic. Słychać jak chodzi chłodzenie i słychać jak się “bootuje” normalnie lapek.

Po paru minutach, po nieudanym boocie laptop się resetuje i znów próbuje “zaskoczyć”. I tak aż do skutku.

W UK za naprawę krzyneli mu 200 funtów…

Dlaczego lapek nie zaskakuje?

Ile może kosztować taka naprawa w Polsce?

w serwisie zapytaj, spróbuj uruchomić kompa z jakaś płytą, najlepiej z OS albo recovery DVD

W serwisie powiedzieli, że wystarczy przeinstalować system. Mam tego lapka teraz przez pare dni w domu i pomęcze go(hp pavillion dv6000). Szczerze to wątpie, żeby pomógł nowy os bo wkładając live cd z linuxem nie wyświetla się ani boot screen ani nic od linuxa. Dopiero po dwudziestym czy trzydziestym reboocie moge zabootować płytę;/

a w ogóle post startuje ?? problem jest z bootowaniem OS’a ??

Post to znaczy logo hpeka i potem post screen? Właśnie nie startuje zawsze. Raz na 30 resetów sie uda, takto nie idzie ani zabootować płyty ani do biosa wejść.

to niestety serwis, wygląda na wysypaną płytę główną, radzę przeszacować koszty.

Ponieważ jutro szkoła dałem sobie dzisiaj już spokój. W przeciągu 6h udało mi sie lapka 3 razy odpalić…(tak żeby sie post screen pojawił i dalej szło). Jutro może skocze do serwisu i poczekam na diagnoze. Na allegro patrzyłem, płyta główna do tego lapka 700 zł :confused:

BTW skoro daje się uruchomić to może jednak coś innego?

Edit: Po diagnozie z serwisu :Padła karta graficzna.(po powrocie z serwisu rzeczywiście, podłanczam swojego crteka pod lapka i też nie idzie).

Konkretny model laptopa to HP Pavilion dv6116. Nie wiem jaką ma karte graficzną, jedynie jest nalepka od nvidii. Jak to jest z wymianą grafiki w laptopie. Da się to zrobić? Po googlowaniu stwierdzam,że jest wlutowana, prawda?