Matura z języka

Witajcie :slight_smile:

Pisze z proąbą o rade…

Jestem w 1 technikum informatycznego i jutro mam pisać egzamin dzielący naszą klasę na 2 grupy z angielskiego- zaawansowaną i niższego poziomu. Moje pytanie jest takie: jak to będzie z językiem na maturze?

Czy bd pisać jezyk z takiego poziomu jaki miałem w technikum?

Z góry dzieki za odpowiedź :wink:

Nie, wypełniając deklaracje maturalną sam wybierzesz, czy chcesz zdawać język na poziomie podstawowym czy rozszerzonym.

Znając naszych polityków, nikt tego jeszcze nie wie :smiley:

Wydaje mi się jednak, że język będzie ci i tak potrzebny. Skoro masz mozliwość nauczyć się go lepiej, to chyba warto.

Taki test o jakim mówisz jest zawsze. Chodzi o to, żeby wyłapać słabszych uczniów, pomóc im i co za tym idzie wyrównać poziom (inaczej mówiąc załatać dziury i inne braki tym, którzy w gimnazjum uczyli się angielskiego na bardzo niskim poziomie). Mało tego pomaga to w podziale klasy na grupy pod względem poziomu umiejętności. Zapewne przedmiot ten będzie odbywał się z udziałem wyłącznie pojedynczych grup, a nie całej klasy. Chodzi w tym o to, żeby grupa była w miarę możliwości na podobnym poziomie, a nie, że jeden będzie mieć zawsze piątki i będzie nudzić się na lekcji, a drugi nie będzie nić kumać.

Tak więc Twój najbliższy test nie ma nic wspólnego z maturą (a przynajmniej nie powinien :P) :wink: