Maty wygłuszające - czy się opłaca?

(Rlk120) #1

Co tu dużo mówić - mój komputer głośno chodzi.

Temperatury są dobre.

Najbardziej szumi radiator procesora i zasilacz.

Czy zastosowanie mat wygłuszających cokolwiek pomoże ?

Napiszcie jakie macie o tym zdanie i jakie maty, co i jak do tego się zabrać : )

(Msprungk) #2

Myślę, że nie. Technicznie nie jesteś w stanie wytłumić obudowy w 100%, gdyż zawsze będzie coś słyszalne. Nawet jakbyś wszystko korkiem wyłożył to i tak np. dysk będzie słyszalny. Proponuję raczej wymienić wentylator na procesorze niż kupować maty

(Rlk120) #3

Tzn wiem, że w 100 % nie wygłuszę :slight_smile:

Ale chociażby w 30-50 %.

Jeżeli nic to nie da, to zmiana wentylatora też nie pomoże, gdyż z samym radiatorem komputer również szumi, czyli to nie tylko wina wentylatora.

(Rafalbag1) #4

Radiator nie może szumieć - on wygląda tak http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... FxJ_v2.JPG

Jeśli szumi to coś innego.

(Julek94) #5

a może to szumi dysk? :smiley:

(Kwalimir) #6

Maty wygłuszające na pewno pomogą ale MarS ma racje.Jeżeli to nie wina chłodzenia procesora jak piszesz to spróbuj ustalić co poza tym hałasuje,może karta graficzna lub zasilacz.

(Rlk120) #7

Wiem, że radiator nie może szumieć, chodziło mi o ten wiatraczek :stuck_out_tongue_winking_eye:

Może, szumi wszystko :stuck_out_tongue:

(Julek94) #8

nie masz racji:) aby był szum musi coś powodować ruch powietrza(np. talerze w dysku czy wentylator, różnica temperatur to za mało) lub coś wydającego dźwięk np. głośnik :stuck_out_tongue:

(Michal Kolatek) #9

Co to za proc? Jak radiator nie jest jakoś zintegrowany z wentylatorem to wymień go na np Silentium PC Zephyr, nie są drogie, a ciche.

Jaki masz zasilacz bo może lepiej go wymienić.

Jak masz zwykła tanią obudowę z cienkimi blachami to ona może hałasować (słychać wtedy buczenie), to lepiej zamiast w maty się bawić kupić coś solidniejszego od np Coolermastera, Anteca, Chiefteca.

(Rlk120) #10

Noo, to stary komp i szkoda mi w niego inwestować.

Po prostu chciałem sobie niedrogo go wyciszyć do czasu uzbierania na nowy komputer :stuck_out_tongue:

Ale skoro nie opłaca się bawić w maty, to trudno, nie będę się bawił :stuck_out_tongue: