Maty wygłuszające - czy się opłaca?

Co tu dużo mówić - mój komputer głośno chodzi.

Temperatury są dobre.

Najbardziej szumi radiator procesora i zasilacz.

Czy zastosowanie mat wygłuszających cokolwiek pomoże ?

Napiszcie jakie macie o tym zdanie i jakie maty, co i jak do tego się zabrać : )

Myślę, że nie. Technicznie nie jesteś w stanie wytłumić obudowy w 100%, gdyż zawsze będzie coś słyszalne. Nawet jakbyś wszystko korkiem wyłożył to i tak np. dysk będzie słyszalny. Proponuję raczej wymienić wentylator na procesorze niż kupować maty

Tzn wiem, że w 100 % nie wygłuszę :slight_smile:

Ale chociażby w 30-50 %.

Jeżeli nic to nie da, to zmiana wentylatora też nie pomoże, gdyż z samym radiatorem komputer również szumi, czyli to nie tylko wina wentylatora.

Radiator nie może szumieć - on wygląda tak http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c … FxJ_v2.JPG

Jeśli szumi to coś innego.

a może to szumi dysk? :smiley:

Maty wygłuszające na pewno pomogą ale MarS ma racje.Jeżeli to nie wina chłodzenia procesora jak piszesz to spróbuj ustalić co poza tym hałasuje,może karta graficzna lub zasilacz.

Wiem, że radiator nie może szumieć, chodziło mi o ten wiatraczek :stuck_out_tongue_winking_eye:

Może, szumi wszystko :stuck_out_tongue:

nie masz racji:) aby był szum musi coś powodować ruch powietrza(np. talerze w dysku czy wentylator, różnica temperatur to za mało) lub coś wydającego dźwięk np. głośnik :stuck_out_tongue:

Co to za proc? Jak radiator nie jest jakoś zintegrowany z wentylatorem to wymień go na np Silentium PC Zephyr, nie są drogie, a ciche.

Jaki masz zasilacz bo może lepiej go wymienić.

Jak masz zwykła tanią obudowę z cienkimi blachami to ona może hałasować (słychać wtedy buczenie), to lepiej zamiast w maty się bawić kupić coś solidniejszego od np Coolermastera, Anteca, Chiefteca.

Noo, to stary komp i szkoda mi w niego inwestować.

Po prostu chciałem sobie niedrogo go wyciszyć do czasu uzbierania na nowy komputer :stuck_out_tongue:

Ale skoro nie opłaca się bawić w maty, to trudno, nie będę się bawił :stuck_out_tongue: