Max. prędkość w Nero Express

Mam taki problem: w tym programie jak chcę skopiować płytkę CD nieraz mi wyskakuje prędkość max.24x nieraz 32x a rzadko kiedy 48x. Używam płytek Platinum. Moja nagrywarka to NEC ND-3540A

Czasem tak bywa, zależy od serii płyt - partii, z jakiej pochodzi. Tak bywa najczęściej przy markach typu no-name lub po prostu słabszych markach. Choć w markowych typu Verbatim/TDK etc. też to się zdarza, ale rzadziej.

Czyli, że to nie jest wina nagrywarki ani programu tylko wada płytek. Myślałem że coś jest nie tak. :slight_smile:

Na płytkach nie warto oszczędzać…

Zgadza się, jeśli zależy Ci na trwałości danych to nie ma co oszczędzac, a pozatym najlepiej płyty nagrywać z prędkościa 12X lub 24x wtedy można być pewnym że wszystko się dobrze nagrało :]

:spoko:

Nie ma tu akurat reguły, bowiem pomiędzy 12 a 24 istnieją także inne wartości. Jednak rozsądkiem jest nagrywanie w max. 16x, a DVD - 8x. Chyba, że nam się śpieszy. :wink:

Misza89 - czasem to może być także wada firmware nagrywarki - warto zobaczyć na innych napędach. Jednak w tym przypadku nie powinno to być to, ponieważ problemy z firmware napędu zdarzają się najczęściej, są widoczne w przypadku niewykrywania nośników lub regularne niewykrywanie danych prędkości na tych samych nośnikach - czyli właściwości - /błędy/ powtarzające się w takich samych właściwościach na danej partii nośników jednej marki. Choć może to być także wina nośników. Polecam http://www.cdrinfo.pl .

Z tą tezą nie bardzo mogę się zgodzić.Ja płyty CD przeciętnej jakości (Benq x52)nagrywam z prędkością x48 bez żadnych problemów .Bardzo dużo zależy od posiądanej nagrywarki(Plextor PX-716A) :slight_smile: