Max ramu do toshiby

(Kenshii) #1

jestem posiadaczem laptopa toshiby m305 s4822 mam w nim standardowo włożone 3 gb ramu i chciał bym dołożyć jeszcze i pytanie czy w ogóle jest taka możliwość

(Cezjaw) #2

Systemy 32 bitowe obsługują max 3GB. Większa liczba Ram przydaje się np. na wirtualny dysk.

Nie najmniejszego sensu dokupywania RAM.

(Kojot) #3

Dlaczego 3GB??

2 do potęgi 32 to 4 GB :?

(Kozza) #4

Max to 4GB

(Poniaatowski) #5

Po co cztery giga ramu wkładać do laptopa z systemem 32-bitowym?

I tak wykryje maks. - 3,25

Według mnie, nie potrzebnie dokładanie RAMu i wydawania pieniędzy.

(Kenshii) #6

ale ja się nie pytam ile mi system obsłuży tylko ile wejdzie do laptopa ile ma jeszcze wolnych portów na ram

(Poniaatowski) #7

Na wszystkie twoje pytania udzieli CI dobry znany wujek z google.

Wpisujesz nazwę producenta laptopa i model - i już masz odp. ile twój laptop ma "banków" na RAM. Co do portu, takowy możesz znaleźć nad morzem \:D/ , oraz ile możesz w niego wepchnąć pamięci max.

Proste co nie? :roll:

(Kenshii) #8

hahahahaha uśmiałem się po pachy ;] jak by znalazł stronkę z dokładnymi danymi tego laptopa to bym nie pisał na forum i jak masz się wypowiadać w taki sposób to sobie po prostu odpuść

(Poniaatowski) #9

Kpisz ze społeczności?

Patrz w google wpisałem markę i model laptopa, i co?

http://www.allegro.pl/item682008610_tos ... n_bcm.html

Link do allegro i szersza specyfikacja twojego laptopa.

Jeśli nawet nie umiesz szukać, to lepiej nie włączaj komputera... =D> I co kolego? Jakiś jeszcze problem? A teraz ja się z Ciebie śmieje po pachy, że nawet z prostej dla cepa wyszukiwarki nie umiesz użyć \:D/

3072MB PC2-5300 DDR2 SDRAM. Maximum 4096MB

Jak wiadomo, laptopy zazwyczaj mają dwa banki na ramki - jeśli masz 3GB, to w jednym będzie 2G i w drugim 1GB. Czyli nie masz wejśc :stuck_out_tongue:

(Kenshii) #10

no widzisz i oto mi chodziło udzieliłeś mi wyczerpującej odpowiedzi

(Poniaatowski) #11

Radze mniej pyskować, a więcej brać się do roboty i zaznajomić się z wujkiem google, cwaniaku.