Maxthon 2.1.5 - zmiana czcionki

(FreddieMercury) #1

Mam zapewne dla wielu banalne pytanie. Jak w Maxthonie zmienić rodzaj i wielkość wyświetlanej czcionki. Dla przykładu w Firefoxie wykonywałem takie kroki: Narzędzia - Opcje - Treść. Zrobiłem chwilową przesiadkę i program pytał o parametry czcionki lecz teraz nie mogę ich znaleźć. Przeszukałem całe Centrum Ustawień Maxthona, który znajduje się w zakładce Narzędzia, ale nic z tego.

Dzięki za wszelkie odpowiedzi.

(goomish) #2

Dawno nie używałem Maxthona, wiec mogę się mylić, ale... ta przeglądarka, to tak na prawdę nakładka na Internet Explorera, więc zmień czcionkę wyświetlaną wszędzie tam gdzie nie jest ściśle zdefiniowana w Opcjach internetowych, w panelu Sterowania

(FreddieMercury) #3

Niestety w opcjach internetowych można ustawić tylko rodzaj czcionki (bez wielkości), z ciekawości zmieniłem na jakąś niedorzeczną (Algerian) - ustawienia się nie zmieniły, nadal w głównym oknie podstawową czcionką był Arial. Musze przyznać, że na pierwszy rzut oka spodobał mi się Maxthon, ma wiele wbudowanych wtyczek i przydatnych opcji, jednak tej jednej-podstawowej nie mogę znaleźć...

(ybu) #4

Spróbuj tak w Maxtonie ustawić wielkość czcionki

Widok :arrow: Rozmiar czcionki :arrow: i zaznacz która Cię interesuje(największa,średnia,wieksza,mniejsza,najmniejsza)

(mysz 1) #5

PPM kiknij na pasek między Maxthon - Pliki , kiknij na dostosuj - czcionka i zmieniasz .

(FreddieMercury) #6

To jest sztuczne powiększanie czcionki, czyli ctrl+ - często strony z tego powodu "rozjeżdżają się".

Tak zmieniam, lecz czcionkę programu - zakładki itd. Mi chodzi tylko o najzwyklejszą zmianę wyświetlanej czcionki, czyli TREŚĆ, np. wchodzisz na DB i masz to co ustawiłeś: Arial, 18, czcionka minimalna 12.

To podstawa, firefox ma tą opcje w następującym panelu: Narzędzia-Opcje-Treść, ew. Zaawansowane. Sami spójrzcie jak to wygląda w tej popularnej przeglądarce.

Nadal nie ma odpowiedzi na moje pytanie...

(mysz 1) #7

Zainstaluj plugins [wtyczkę] NewFontChanger .

Nie na płynnej regulacji , ma do wyboru 6 wielkości

(FreddieMercury) #8

Ja nie chce żadnej wtyczki, po prostu opcja do zmiany wielkości czcionki 9,10,11,12..26 jak w każdej innej przeglądarce musi być! Program pytał na początku o rozmiar fontu, dałem domyślny i teraz chciałem zrobić prostą zmianę - cała filozofia. Pytam użytkowników maxthona, gdzie może być ta opcja.