Maxtor DiamondMax 10 250GB a Samsung 200GB, który kupić?

Zastanawiam się nad kupnem dysku twardego do 300zł. Pisałem już o tym na forum, ale nie została mi do końca udzielona pomoc… Przeanalizwałem kilka dysków i jak narazie najbardzi przekonują mnie: Maxtor DiamondMax 10 250GB Serial ATA/300 7200 rpm 16MB cache (RoHS) oraz Samsung 200GB Serial ATA/300 7200 rpm 8MB cache NCQ. Oczywiście jak ktoś poleca coś innego to jak najbardziej jestem otwarty na nowe propozycje… chciałbym się więcej dowiedziec o tych dyskach… Jakieś opinie etc. Z góry dziękuję…

Bardzo dobry dysk. Mam w wersji 80GB. :wink: Zresztą z Samsnugnami mam częsty kontakt. Polecam. :wink:

A mógłby ktoś powiedzieć czym te dyski różnią się tak w praktyce… 8MB cache ma więcej MAXTOR. dysk jadę kupić w środę i do tego czasu wypadałoby coś wybrać :P. Skoro McDracullo poleca mi ten dysk z SAMSUNGA to cuż jak narazie jestem bardziej do niego przeonany :P. Ale do środy jeszcze jest czas więc prosiłbym o jakieś jeszcze propozycje… Oraz o odpowiedź na moje pytanie: Czym tak naprawdę w praktyce będą się różnić te dyski i co przemawia bardziej za jednym a co za drugim. Z góry dzięki za jakiekolwiek info :D.

Maxtor jest większy i ma 16 MB Cache.

Tu masz Smasunga 250GB. Ale też ma 8 mega Cachu. Ale w porównaniu cenowym jest tańszy.

http://www.sirius.pl/komputery/towar_ce … cache.html

No i dlatego powstaje moje pytanie: Dlaczego dysk, który ma 250GB samsunga jest bardzo zbliżony cenowo do dysku Samsunga, który ma 200GB ?? Zastanawiam się co aż tak je różni… I bardzo prosiłbym o odpowiedź. CZyli jednym słowem McDracullo odradzasz mi tego Maxtora ?? Czy w praktyce będzie odczuwalny ten cache ?? Tzn. w tym Samsungu 8 a MAxtor 16 ??

Brałbym Maxtora.

Ok… Tylko może coś więcej… Zlaeży mi na info… I ponawiam moje pytania

Nie, nie. Ja tylko wyraziłem moje zdanie na temat Samsunga. Wcale nie mówie że Maxtor jest zły. Ma 16MB cache’u czyli 2x więcej niż Samsung. MAxtor to ciekawa propozycja. Ile masz kasy na ten dysk?

ja bym bral maxtora, sam operuje na podobnym dysku i calkiem ladnie pomyka o ile nie chodzisz z nim ciagle do kumpla… a te +8 mb cache sadze ze powinno byc odczuwalne…

W przybliżeniu około 300zł. Oczywiście może być trochę więcej… Poszukuję czegoś dobrego w tej cenie. Interesuje mnie każdy dysk nie tylko te 2, które podałem w temacie… Bylebyłby dobry i długo służył ;).

Polecam MAxtora. Miałem kilka i nigdy sięnie zawiodłem. Jest cichy , szybki. Oczywiście 6V250F0.

ja też go chwaliłem,

farmazony bredzisz człowieku, jak założyłeś temat to napewno ja czy któryś inny kolega udzielił informacji.

wszystkie mają podobną wydajność, ale bije ich wszystkich samsung :slight_smile:

Zgadza się, ale czy nie lepszym rozwiązaniem byłby ten Samsung 250GB ??

:?

Spoko rozumiem… W ostatnich testach dysków twardych do 300GB zazwyczaj w czołówce bł zarówno Samsung jak i Maxto… Dlatego się nie uiem zdecydować… Który z tych 2 byłby lepszy ( jeśli chodzi o tego Samsunga ) wersja 250GB czy też 200GB i czym się różnią od Maxtora poza cachem ?? Który brać… Wolę wziąść mniejszy dysk, ale żeby był lepszy, a jezeli są podobne to biorę większy :D.

  1. Wydajnośc ta sama. Tylko pojemnośc inna.

Spoko… Dzięki McDracullo za pomoc… Czyli pozostało jeszcze 2 w boju :). Wersja 250GB z Maxtora i wersja 250GB z Samsunga :). Jak narazie jestem za Samsungiem, ale Maxtora ma ten plus, że ma lepszy Cache… Jeszcze mam 2 dni czsu na zastanowienie, tak węc wysłucham jeszcze jakichś rad :P.

Złączono Posta : 13.08.2006 (Nie) 13:04

Pytanie tylko czy te dyski na 100% będą działać na moim kompie ?? Mam płytę główną MSI 865 PE Neo2-V ?? Podać screena jakiegoś z programu EVEREST ??

Musisz mieć 48 bitowe LBA i najlepiej Winde XP z SP2.

Jak nie będzie chodzić (w co wątpie) to aktualizacja BIOSu powinna pomóc.

Windowsa XP SP2 mam :smiley: A co do 48 bitowe LBA to gdzie da się to sprawdzić ??

Płyta Twoja obsłguje Sata, tak więc kupuj taki dysk :wink:

Tak, że SATA to potwierdzam… Samsun jest znacznie lepszy w dodatkowych funkacjach, bo ma tam:

Maxtor ma tylko:

Ale Maxtor ma za to 16MB cache ;). Czy będzie to odczuwalna różnica… To znaczy pomiedzy 16 a 8 MB… I co oznaczają te dodatkowe funkcje ??