Mbank - jak uzyskać info odn. zajętych środków na koncie


(stranger 004) #1

Witam!

Sprawa wygląda nastepująco: znajomy założył konto w mbanku i kiedy dostał przelew (wypłatę) to bank zajął mu część z tych pieniędzy (część zdążył wybrać w bankomacie) Chodzi o to że znajomy chce się dowiedzieć na pdstawie jakiego tytułu zostały mu te pieniądze "zamrożone"? Na infolinii nic się nie dowiedział, w zakładkach na stronie logowania jest tylko ogólne info o zajętych środkach, natomiast ani słowa z jakiego powodu/na podstawie czego została ta kasa zajęta?

Wie ktoś jak można uzyskać taką szczegółową informację?


(Monczkin) #2

Jak to nie dowiedział?

Niech przeczyta cennik prowizji i opłat.


(Cedar) #3

U siebie mam pozycje np. "WYPŁATA W BANKOMACIE" i adres tego bankomatu - gdy klikam w to "WYPŁATA W BANKOMACIE", to otwiera mi się szczegółowy opis danej operacji. Próbowałeś w ten sposób?


(stranger 004) #4

Monczkin - co to pomoże? Da to odpowiedź jakiego powodu/na podstawie czego zostały zablokowane środki?

cedar - transakcja wypłaty przez bankomat jest odnotowana...


(Cedar) #5

Podałem przykładowo transakcję w bankomacie, u siebie nie masz żadnej pozycji, mówiącej o tym pobraniu z konta czy jest jakaś pozycja tylko jej opis jest bardzo ogólny? Jeśli to nie tajemnica - o jak dużą kwotę chodzi?


(Monczkin) #6

Może niech kolega sam opisze i poda jakieś konkrety. Nie ma to jak załatwianie spraw przez trzecie osoby.

Jaki rodzaj konta - ekonto, emax, emax plus? Jaka karta - płatnicza? kredytowa?

Ludzie, zacznijcie pisać konkrety.

Teraz trzy dni będziemy się zastanawiać, co autor ma na myśli. A to, że nie dowiedział się niczego na infolinii to osobiście uważam za kitowanie. Mam konto w mBanku kilka ładnych lat i zawsze w niejasnych sytuacjach otrzymywałem odpowiedź.


(StG 44) #7

Możesz podać jaka suma została zajęta przez bank? Niech znajomy zadzwoni jeszcze raz na mLinię jako klient zidentyfikowany (telekod) i muszą mu podać powód zajęcia kasy.


(stranger 004) #8

O to chodziło =D> kolega pewnie metodą: jeżeli chcesz...naciśnij 1,2,3 itd. :slight_smile: - powiem mu aby porozmawiał z człowiekiem na mlinii. Zobaczymy jaki to przyniesie efekt :roll:


(Maciejboss) #9

moze komornik mu siadl za mandaty


(stranger 004) #10

mazek - no własnie, być może :roll: ale to nie zmienia faktu że taką informację powinien uzyskać :wink: przez kogo zostały zajęte są środki na koncie - jakaś zakładka przy logowaniu, czy też info z mlinii by się przydało, a tu nic nie wiadomo, oprócz tego że ma zablokowane środki. Chodzi po prostu o normalną info z jakiego powodu zablokowali mu kasę na koncie :wink: (bo ze stratą już chyba się pogodził - 750zł :slight_smile: )

P.s. póki co, nie wiem, czy dzwonił na mlinie :roll:


(Maciejboss) #11

niech czeka na pismo ale jak mowisz ze chodzi o wypłate to komornik całkiem możliwe troche to głupie ze blokuja konto bo jak ktos moze wybrac pieniadze i zaplacic jak ma zablokowane srodki


(Utrivv) #12

W środkach zablokowanych ma numer zajęcia - niech przejrzy korespondencję i znajdzie stosowny dokument.

W polsce komornik nie wejdzie na konto jeżeli wcześniej sąd nie doręczył wyroku :slight_smile:

Na szczęście nie oznacza to "fizycznego" doręczenia a sama wysyłkę pod adres zameldowania.


(stranger 004) #13

Udało się! W końcu doszedł do końca sprawy. Ma już numer zajęcia, więc pozostaje mu odszukać dokument, z którego to wynika :slight_smile: Dzięki wszystkim za wskazówki =D>