MC Feel 350W vs Fortron 400W - co lepsze?

(Scope66) #1

Witam wszystkich serdecznie, mam następujący problem - nie mogę sie zdecydować, który z ww. zasilaczy będzie lepszy do mojego configu (podpis). Co prawda zakładałem już taki topic na pewnym forum ale cały czas mam dylemat, mam nadzieję, iż ktoś mi pomoże.

• Fortron to zasilacz serii do starszych kompów, ze względu na większą moc na linii +5V niż +12V (FSP400-60PFN). Napięcia są takie jak na tej stronie:

http://www.fsp-group.com.tw/english/1_p ... 3&proid=87

• Fortron ma jedną linię +12 (15A = 180W), Feel ma 2 linie +12V (14A oraz 13A):

http://www.modecom.pl/product.php?id=383&categoryId=6

• Fortron ma mocniejszą linię +5V (40A, Feel ma jedynie 14A) co świadczy chyba o tym, że Feel jest po prostu nowszy

• Co do sprawności, przy Feelu pisze "Sprawność : 70% przy pełnym obciążeniu i nominalnym napięciu", przy Fortronie: "Efficiency: 65% min." Hmmm.

• No i drobiazgi, ale dla mnie ważne - Feel jest bardziej cichy, ma 2 złącza SATA (Fortron ani jednego), złącze PCX (Fortron nie ma), ma dłuższe kable oraz chyba więcej molexów.

Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc to będę bardzo wdzięczny.

(Seba86mu) #2

Zasilaczem Modecom FEEL, to możesz co najwyżej spalić komputer.

Weź Modecom MC-400ATX (dwie linie +12V - 18A każda).

Dodatkowo przeczytaj: Najgorsze i najlepsze marki zasilaczy.

(Scope66) #3

Nie jestem głupi, wiem, że Feele są słabe :wink: (choć IMO i tak to klasa wyżej niż np. takie megabajty). Gdybym miał fundusze na nowy zasilacz to kupiłbym właśnie Modecoma MC bądź Chiefa 400/450W, ale niestety z kasą krucho. Mam w domu oba te zasilacze i przez jakiś czas muszę pracować na którymś z nich, tylko nie wiem, który będzie lepszy

(Barbul72) #4

Cytuje '' Z powodu dość często pojawiającego się pytania - jaki zasilacz kupić, został stworzony wątek – FAQ, w którym znajdują się propozycje zasiłek w poszczególnych przedziałach cenowych. Na wstępie pominiemy modele o "papierowej zawartości" takich firm jak:

Codegen, Megabajt, Linkworld, Rubikon, Ropla, Logic, ColorsIT, Impet, Merkury, Metropolis, I-box,:stuck_out_tongue_winking_eye:P Mustang, Procomp, Tronje, Q-tec, Tracer, Deer, Take me, Akyga, Minbea, Sun pro, ABC data, Trust, Powercomp i inne no-name

Jeśli masz zamiar kupić jakiś z wyżej wymienionych, to od razu można mówić o pieniądzach wyrzuconych w błoto. Zasilacze tych firm nie są warte uwagi i pod żadnym pozorem nie polecam ich kupować. Większość z wymienionych wyżej modeli jest pozbawiona jakichkolwiek zabezpieczeń, zatem praca z niemarkowym zasilaczem jest bardzo ryzykowna. Kiepska zasiłka jest najczęściej przyczyną niestabilności komputera, co w szczególnym przypadku może prowadzić do spalenia jego podzespołów.http://forum.pcarena.pl/faq/28425-zasil ... orczy.html Polecane zasiłki znanych firm:

Seasonic, Antec, Modecom MC, Fortron, Chieftec, Amacrox, Enermax, OCZ, Pentagram, Corsair

Be quiet!, Topower, Tacens, Zalman, Tagan, HuntKey, Etasis, Silver power, Mushkin, NeoTec, Coolermaster, Thermaltake, Gigabyte ...

45 zasilaczy w praktyce http://www.nvision.pl/_plugins/content/ ... ent.157.53 ''

(Scope66) #5

Jeez. Raczej orientuję się, jakie firmy są dobre a jakie niekoniecznie, sam widziałem sporo kompów spalonych przez Feele właśnie, ten test z nvision znam na pamięć. Ale jeżeli ktoś przeczyta dokładnie to, co napisałem w pierwszym poście to zrozumie, dlaczego mam wątpliwości. Fortron jest po prostu lepszy w starych kompach, 40A na linii +5V robi swoje, ale na linii +12V ma jedynie 15A. Choć chcąc nie chcąc, Fortron to Fortron, jest wyraźnie cięższy i "wypchany w środku" od Feela, ale mimo wszystko nie jestem pewien.

(Goodprogram) #6

Kupisz Fortrona >> Będzie za słaby.

Kupisz Feela >> "zwalisz" se kompa.

Jak chcesz coś z tych dwóch kupować to lepiej odłóż kase i

dozbieraj to 50,- do ModeCom'a MC 350W.

(Scope66) #7

Nie kupie żadnego z nich bo mam je oba. Nowy zasilator będzie za jakiś miesiąc a do tej pory muszę siedzieć na Feelu lub Fortronie, i nie wiem który będzie lepszy. Teraz mam Fortrona i co prawda nie ma problemów ze stabilnością, ale kto wie jak będzie, nie chcę sobie spalić sprzętu.

(Marcin0392) #8

Jeżeli musisz przez ten miesiąc jakiegoś używać to lepiej Fortrona. Feela nawet nie podłączaj.

(Sk91) #9

Jeżeli masz mało kasy to tylko Modecom MC 350W za 90zł na się znaleźć. :wink:

(Mateusz 931) #10

ale on ma te dwa zasilacza:!: I pyta się który bezpieczniej podłączć :!: Ludzie czytajcie :stuck_out_tongue_winking_eye:

Podłącz pod Fortrona. Powinien dać radę.