MC Feel 350W vs Fortron 400W - co lepsze?

Witam wszystkich serdecznie, mam następujący problem - nie mogę sie zdecydować, który z ww. zasilaczy będzie lepszy do mojego configu (podpis). Co prawda zakładałem już taki topic na pewnym forum ale cały czas mam dylemat, mam nadzieję, iż ktoś mi pomoże.

  • Fortron to zasilacz serii do starszych kompów, ze względu na większą moc na linii +5V niż +12V (FSP400-60PFN). Napięcia są takie jak na tej stronie:

http://www.fsp-group.com.tw/english/1_p … 3&proid=87

  • Fortron ma jedną linię +12 (15A = 180W), Feel ma 2 linie +12V (14A oraz 13A):

http://www.modecom.pl/product.php?id=383&categoryId=6

  • Fortron ma mocniejszą linię +5V (40A, Feel ma jedynie 14A) co świadczy chyba o tym, że Feel jest po prostu nowszy

  • Co do sprawności, przy Feelu pisze “Sprawność : 70% przy pełnym obciążeniu i nominalnym napięciu”, przy Fortronie: “Efficiency: 65% min.” Hmmm.

  • No i drobiazgi, ale dla mnie ważne - Feel jest bardziej cichy, ma 2 złącza SATA (Fortron ani jednego), złącze PCX (Fortron nie ma), ma dłuższe kable oraz chyba więcej molexów.

Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc to będę bardzo wdzięczny.

Zasilaczem Modecom FEEL, to możesz co najwyżej spalić komputer.

Weź Modecom MC-400ATX (dwie linie +12V - 18A każda).

Dodatkowo przeczytaj: Najgorsze i najlepsze marki zasilaczy.

Nie jestem głupi, wiem, że Feele są słabe :wink: (choć IMO i tak to klasa wyżej niż np. takie megabajty). Gdybym miał fundusze na nowy zasilacz to kupiłbym właśnie Modecoma MC bądź Chiefa 400/450W, ale niestety z kasą krucho. Mam w domu oba te zasilacze i przez jakiś czas muszę pracować na którymś z nich, tylko nie wiem, który będzie lepszy

Cytuje ‘’ Z powodu dość często pojawiającego się pytania - jaki zasilacz kupić, został stworzony wątek – FAQ, w którym znajdują się propozycje zasiłek w poszczególnych przedziałach cenowych. Na wstępie pominiemy modele o “papierowej zawartości” takich firm jak:

Codegen, Megabajt, Linkworld, Rubikon, Ropla, Logic, ColorsIT, Impet, Merkury, Metropolis, I-box,;PP Mustang, Procomp, Tronje, Q-tec, Tracer, Deer, Take me, Akyga, Minbea, Sun pro, ABC data, Trust, Powercomp i inne no-name

Jeśli masz zamiar kupić jakiś z wyżej wymienionych, to od razu można mówić o pieniądzach wyrzuconych w błoto. Zasilacze tych firm nie są warte uwagi i pod żadnym pozorem nie polecam ich kupować. Większość z wymienionych wyżej modeli jest pozbawiona jakichkolwiek zabezpieczeń, zatem praca z niemarkowym zasilaczem jest bardzo ryzykowna. Kiepska zasiłka jest najczęściej przyczyną niestabilności komputera, co w szczególnym przypadku może prowadzić do spalenia jego podzespołów.http://forum.pcarena.pl/faq/28425-zasil … orczy.html Polecane zasiłki znanych firm:

Seasonic, Antec, Modecom MC, Fortron, Chieftec, Amacrox, Enermax, OCZ, Pentagram, Corsair

Be quiet!, Topower, Tacens, Zalman, Tagan, HuntKey, Etasis, Silver power, Mushkin, NeoTec, Coolermaster, Thermaltake, Gigabyte …

45 zasilaczy w praktyce http://www.nvision.pl/_plugins/content/ … ent.157.53 ‘’

Jeez. Raczej orientuję się, jakie firmy są dobre a jakie niekoniecznie, sam widziałem sporo kompów spalonych przez Feele właśnie, ten test z nvision znam na pamięć. Ale jeżeli ktoś przeczyta dokładnie to, co napisałem w pierwszym poście to zrozumie, dlaczego mam wątpliwości. Fortron jest po prostu lepszy w starych kompach, 40A na linii +5V robi swoje, ale na linii +12V ma jedynie 15A. Choć chcąc nie chcąc, Fortron to Fortron, jest wyraźnie cięższy i “wypchany w środku” od Feela, ale mimo wszystko nie jestem pewien.

Kupisz Fortrona >> Będzie za słaby.

Kupisz Feela >> “zwalisz” se kompa.

Jak chcesz coś z tych dwóch kupować to lepiej odłóż kase i

dozbieraj to 50,- do ModeCom’a MC 350W.

Nie kupie żadnego z nich bo mam je oba. Nowy zasilator będzie za jakiś miesiąc a do tej pory muszę siedzieć na Feelu lub Fortronie, i nie wiem który będzie lepszy. Teraz mam Fortrona i co prawda nie ma problemów ze stabilnością, ale kto wie jak będzie, nie chcę sobie spalić sprzętu.

Jeżeli musisz przez ten miesiąc jakiegoś używać to lepiej Fortrona. Feela nawet nie podłączaj.

Jeżeli masz mało kasy to tylko Modecom MC 350W za 90zł na się znaleźć. :wink:

ale on ma te dwa zasilacza:!: I pyta się który bezpieczniej podłączć :!: Ludzie czytajcie :stuck_out_tongue_winking_eye:

Podłącz pod Fortrona. Powinien dać radę.