McAfee i antysyware


(system) #1

Bardzo prosze,moze ktos mi pomoze w dobraniu odpowiedniego programu antyspyware do mojego McAfee Total Protection.Wydaje mi sie,ze moj program antywirusowy Mcafee nie bardzo radzi sobie ze szkodliwa reklama,keylogerami i innymi brudami.Ponadto jest uciazliwy w pracy.Skanuje zwykle po starcie systemu (wiem to w ustawieniach) i robi to bardzo powoli.Chcialbym wiedziec ktore z antysp.(oprocz Spyware Terminator-ten z kolei ciezki jest do usuniecia )wspolpracuja dobrze z w/w antywirusem.Dziekuje za wskazowki.A moze po prostu wymienic antywirus?


(system) #2

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... .26.0.1004

anty wir z tp?

wciskają podróbkę anty wira


(ichito) #3

Nie doczytałem się, czy ten pakiet ma jakąś zaporę - wygląda, że to raczej kombajn anty-wir, anty-spyware. Owszem funkcji sporo i pewnie łatwo go obsługiwać, ale ponoć programy tego producenta mają to do siebie, że bywają bardzo upierdliwe i kłopotliwe, w opinii wielu użytkowników niezbyt skuteczne, a jak chcesz się ich już pozbyć to zaczynają się schody. Myślę, że powinieneś przede wszystkim dołożyć do tego jakąś lekką zaporę - podobno Outpost jest bardzo dobry, ale sam mam NetVeda Safety Net, bo to darmowa i w pełni funkcjonalna zapora (ma wszystko, co dobra zapora mieć powinna)

http://www.netveda.com/downloads/index.htm

Zaraz odezwą się zwolennicy bardziej znanych pakietów, więc i tak dostaniesz inne propozycje :slight_smile: Powiem tylko tyle, że ten, co mam choć mało znany w Polsce, to na forach i portalach zagranicznych ma wysokie noty - wyższe, niż te znane zapory, czy całe kombajny.

A teraz wracając do Anty-spyware...Spyware Terminator jest bardzo dobry, ale czasem popada w konflikt z anty-wirem (np. pakuje coś podejrzanego do kwarantanny, a antywirus wykrywa atak - ale nie da rady usunąć zagrożenia i generuje co chwilę raporty o zagrożeniu - mały obłęd :slight_smile: Możliwe, że wcale nie musisz mieć anty-spywara działającego w tle...firewall + skuteczny HIPS + antywirus powinny w zupełności wystarczyć. Darmowy, w pełni funkcjonalny HIPS to na przykład Dynamic Security Agent

http://www.privacyware.com/dynamic_security_agent.html

do tego na żądanie np. SpyBoot S&D z włączonym modułem ochrony przeglądarki

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... y+1.6.2.46

i Malwarebytes Anti-Malware

http://www.malwarebytes.org/mbam.php

Bardzo dużo przydatnych informacji znajdziesz tu

http://forum.antivir-polska.info/forum-14.html

http://www.searchengines.pl/index.php?s ... wforum=170