McAfee Security Scan + Zabezpiecznie - Win XP Pro SP3


(Bobeeq) #1

Witam. Zacząć pragnę od tego, że jestem dopiero co po formacie (czyściutki dysk).

Pierwsza sprawa jest taka, że na pulpicie pojawiła się ikonka programu McAfee Security Scan (jak w temacie). Nie instalowałem czegoś takiego, także nie wiem skąd się to wzięło. Tutaj daję log z HijackThis.

Sprawa druga. Zainstalowałem AVG Link Scanner, a dodatkowo ściągam w tej chwili AVG Free 9.0 (słyszałem, że jest całkiem niezły i mało obciąża system). Czy polecalibyście mi zrobić coś jeszcze, aby jak najlepiej zabezpieczyć komputer, nie obciążając jednocześnie zbyt mocno pamięci? Chodzi mi o to, aby za dwa-trzy miesiące system nie chodził 'jak wóz z węglem'.

To chyba wszystko. Z góry dziękuję za wszystkie (p)odpowiedzi :).


(deFco247) #2

Niektóre programy przy instalacji (głównie typu Adobe Flash Player i Shockwave) oferują instalację tego typu dodatków.

Do antywirusa potrzebny jest oczywiście firewall. Polecanym jest ten z pakietu CIS.


(Bobeeq) #3

W takim razie pytanie: Czy mogę śmiało zainstalować samego Firewalla? Nie będzie jakichś komplikacji z AVG? Nie będą się te aplikacje gryzły czy coś w tym stylu?


(deFco247) #4

Nie ma szans. Firewall i antywirus wykonują nieco odmienne funkcje i nic się nie stanie przy posiadaniu obydwu programów.


(Pat2288) #5

Pojawiła mi się ikona na pulpicie.. jest to program o nazwie McAfee security scan i czasami mi się sam uruchamia. I pisze jakiś status i na dole Scan Now a obok Remind Me Late. I mam kliknąć albo na jedno albo na drugie. Do czego ten program służy? Mogę go usunąć??