McAfee Security Scan + Zabezpiecznie - Win XP Pro SP3

Witam. Zacząć pragnę od tego, że jestem dopiero co po formacie (czyściutki dysk).

Pierwsza sprawa jest taka, że na pulpicie pojawiła się ikonka programu McAfee Security Scan (jak w temacie). Nie instalowałem czegoś takiego, także nie wiem skąd się to wzięło. Tutaj daję log z HijackThis.

Sprawa druga. Zainstalowałem AVG Link Scanner, a dodatkowo ściągam w tej chwili AVG Free 9.0 (słyszałem, że jest całkiem niezły i mało obciąża system). Czy polecalibyście mi zrobić coś jeszcze, aby jak najlepiej zabezpieczyć komputer, nie obciążając jednocześnie zbyt mocno pamięci? Chodzi mi o to, aby za dwa-trzy miesiące system nie chodził ‘jak wóz z węglem’.

To chyba wszystko. Z góry dziękuję za wszystkie §odpowiedzi :).

Niektóre programy przy instalacji (głównie typu Adobe Flash Player i Shockwave) oferują instalację tego typu dodatków.

Do antywirusa potrzebny jest oczywiście firewall. Polecanym jest ten z pakietu CIS.

W takim razie pytanie: Czy mogę śmiało zainstalować samego Firewalla? Nie będzie jakichś komplikacji z AVG? Nie będą się te aplikacje gryzły czy coś w tym stylu?

Nie ma szans. Firewall i antywirus wykonują nieco odmienne funkcje i nic się nie stanie przy posiadaniu obydwu programów.

Pojawiła mi się ikona na pulpicie… jest to program o nazwie McAfee security scan i czasami mi się sam uruchamia. I pisze jakiś status i na dole Scan Now a obok Remind Me Late. I mam kliknąć albo na jedno albo na drugie. Do czego ten program służy? Mogę go usunąć??